Májové kino-premiéry

Májové kino-premiéry

Read Time:4 Minute, 18 Second

Začína mesiac máj a fanúšikov fantasy hneď na začiatku poteší blockbusterom Strážcovia galaxie 3. A hoci fantasy/sci-fi/hororov bude tento mesiac málo, záver mesiaca bude tiež vo veľkom štýle – svoju premiéru bude mať nová hraná disneyovka. Prinášame vám pravidelný prehľad filmových premiér, tentoraz obohatený aj o zoznam európskych filmov. Ktorý z nich vás zaujme najviac?

Strážcovia galaxie 3 (slovenská premiéra – 4.5.)

Oficiálna anotácia distribútora: Vo filme Strážcovia Galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila v živote na Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešného dokončenia mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme.
Trailer tu.

Hypnotik (slovenská premiéra – 25.5.)

Oficiálna anotácia distribútora: Policajný detektív Danny Rourke (Ben Affleck) dostane hlásenie o práve prebiehajúcom prepadnutí. Po príchode na miesto činu zažije šok – v banke narazí na stopu, ktorá by mohla viesť k nájdeniu jeho dávno stratenej dcéry. Oba prípady spája postava tajomného hypnotika (William Fichtner), ktorý silou mysle dokáže iných ľudí prinútiť vnímať verziu sveta, ktorá neexistuje. Rourke príde na to, že na lúpež ho upozornila osoba, ktorá je zapojená do tajného vládneho programu (Alice Braga), a on musí zistiť, čo sa v skutočnosti odohralo v tej jedinej správnej realite, a kde sa teraz nachádza jeho dieťa.
Trailer tu.

Malá morská víla (slovenská premiéra – 25.5.)

Slávny príbeh Hansa Christiana Andersena predstavovať nemusíme. Jeho najobľúbenejšie filmové spracovanie od štúdia Walta Disneyho prichádza v novej podobe – červenovlasú animovanú Ariel nahradila herečka Halle Bailey. Hraný film stihol už nazbierať celkom slušný hate na sociálnych sieťach, ale na verdikt, či je dobrý, si musíme počkať do konca mája. Pozrite si trailer tu.

Ďalšie ohlásené filmové novinky

One Ranger (svetová premiéra – 5.5.)
Čo vznikne, keď spoja sily britská tajná služba a texaskí rangeri? Bude to určite film plný streľby, výbuchov a naháňačiek.

The Mother (Netflix; svetová premiéra – 12.5.)
Výbuchy a naháňačky si užije aj Jennifer Lopez v úlohe bývalej nájomnej vrahyne, ktorá bude musieť využiť všetky svoje schopnosti a skúsenosti, aby ochránila svoju dcéru.

Znovu sa zamilovať (Love Again; slovenská premiéra – 18.5.)
Hlavná hrdinka Mira sa vyrovnáva so smrťou snúbenca tak, že mu na telefónne číslo posiela smsky. Číslo však medzitým operator priradil mladému novinárovi, a ten začne hľadať spôsob, ako sa s ňou stretnúť naživo.

Rýchlo a zbesilo 10 (Fast X; slovenská premiéra – 18.5.)
Fanúšikovia akčnej série Rýchlo a zbesilo sa môžu tešiť na ďalší diel, ktorý by mal odštartovať záverečné kapitoly série. Tím bude tentoraz čeliť synovi drogového kráľa Hernana Reyesa, ktorého zlikvidovali v Rýchlo a zbesilo 5.

The Machine (svetová premiéra – 26.5.)
Američan na zahraničnom internáte – to zaváňa problémami. V tomto prípade sa tie problémy zjavia o dvadsať rokov neskôr, kedy ruská mafia začne požadovať splatenie starých dlhov. V hlavných úlohách stand-up komik Bert Kreischer a Mark Hamill.

About My Father (svetová premiéra – 26.5.)
V USA je stret kultúr obľúbenou témou filmov; ideálne v podobe poriadnej nadsázky. V najnovšom príspevku do tejto skupiny filmov uvidíme Roberta de Nira ako prisťahovalca z Talianska, ktorého syn sa chystá oženiť s typickou predstaviteľkou bohatej americkej rodiny.

Strange Way of Life (svetová premiéra – 26.5.)
Najnovší film Pedra Almodóvara s Ethanom Hawkom a Pedrom Pascalom v hlavných úlohách nás zavedie do drsného sveta kovbojov.

Európske kino

Na amerických stránkach, resp. mimo Európu ťažko nájdete informácie o premiérach filmov natočených v našich zemepisných šírkach. Pre filmových nadšencov, ktorí preferujú ne-hollywoodske filmy, pridávame stručné informácie o chystaných novinkách v našich kinách.

Bombastický Johan (slovenská premiéra – 4.5.)
Nórska komédia o Johanovi, malomestskom samotárovi s vášňou pre dynamit, ktorý sa neustále dostáva do konfliktov s vidieckou komunitou.

Deti Nagana (slovenská premiéra – 11.5.)
Ste fanúšikmi hokeja? Tak si nenechajte ujsť český rodinný film o deťoch, ktoré vďaka vplyvu svojich naganských idolov začnú hrať hokej.

Sestry v sedle (slovenská premiéra – 11.5.)
V novej francúzskej komédii sa pätica mníšok rozhodne zohnať peniaze na rekonštrukciu hospicu netypickým spôsobom – výhrou v cyklistických pretekoch. Nápad je to síce dobrý, ale pred štartom sa budú musieť najprv naučiť byciklovať.

Myška Pattie: Na vlnách dobrodružstva (slovenská premiéra – 11.5.)
Francúzsky animovaný film nás zavedie do starovekého Grécka, kde Jáson so svojimi zvieracími priateľmi bude musieť čeliť samotnému Poseidónovi.

Susedia (slovenská premiéra – 11.5.)
Dej filmu sa odohráva v sýrskej dedine neďaleko tureckých hraníc. Nový učiteľ prichádza s jediným cieľom – vychovať z miestnych kurdských detí upätých panarabských socialistov.

Mladí milenci (slovenská premiéra – 18.5.)
Francúzska dráma o tom, že láska môže prísť naozaj v každom veku – aj keď máte sedemdesiat rokov.

Zodi a Tehu: princovia púšte (slovenská premiéra – 18.5.)
Dobrodružný francúzsky film o 12-ročnom nomádovi Zodim, ktorý sa rozhodne so svojím ťavím priateľom Tehum prejsť naprieč Saharou, aby sa mohli zúčastniť najväčších ťavích pretekov na svete.

Tak zle, ako sa len dá (slovenská premiéra – 25.5)
Päť slovenských filmových poviedok, odohrávajúcich sa pri tej istej lavičke. Protagonisti riešia lásku a vzťahy. A nikdy nemôže byť tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.

Baska Rothova

About Post Author

Baska Rothova

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.