Recenzia audioknihy: Nemali by sme

Recenzia audioknihy: Nemali by sme

4.8Overall Score

Nemali by sme (We Shouldn't)

Moderný príbeh z pera známej autorky Vi Keelandovej vás rozosmeje a zapáli ohne. Preto však nie je vhodný pre osoby mladšie ako osemnásť rokov. Opäť som siahla po dobrej knihe, ktorá ...

  • DEJ
    4.8
  • POSTAVY
    4.6
  • ATMOSFÉRA
    4.9
Nemali by sme (We Shouldn't)
Title: Nemali by sme (We Shouldn't)
ISBN: 9788055172484
Vydavatelia: ,
Published: 2020
Page Count: dĺžka trvania 10:47
Format: audiokniha
Edition: 1.
Goodreads ID: GoodReads.com
Kategórie: ,

Moderný príbeh z pera známej autorky Vi Keelandovej vás rozosmeje a zapáli ohne. Preto však nie je vhodný pre osoby mladšie ako osemnásť rokov.

Opäť som siahla po dobrej knihe, ktorá ma milo prekvapila. Priznám sa, že tento žáner príliš nečítam, ale obálka sa mi páčila a potrebovala som trochu oddychovej literatúry. V čom som mala aj pravdu. Súdiť knihu podľa obalu sa teda vyplatilo a ja som mala príjemných pár hodín počúvania.

Preskočím hneď na dabing, pretože som si opäť do filtra dala moju obľúbenú Zuzanu Jurigovú Kaprálikovú, čo ale prekvapilo bolo to, že muža daboval Martin Kaprálik, Zuzkin brat. O tom, že to bola jedna z najlepšie nadabovaných kníh, niet pochýb. Už len tie mená hovoria za všetko. Myslím ale, že nabudúce dám šancu aj iným, menej známym menám.

Kniha má približne päťdesiat kapitol, ktoré nám dávajú pohľad na príbeh z útrob dvoch hlavných postáv. Dej začína z pohľadu Benneta, príťažlivého kreatívneho riaditeľa spoločnosti, ktorá sa práve zlúčila s druhou. Začína naozaj nápadito a vtipne, preto vás hneď vtiahne do deja. Úsmev máte od prvej strany po poslednú, ale kniha prekvapivo disponovala aj smutnými či napínavými scénami. A samozrejme, ženy dychtivo čítajúce erotické romány typu Päťdesiat odtieňov sivej si aj tu prídu na svoje.

Ale poďme poporade. Obe hlavné postavy sa dostávajú do nečakanej situácie, kde musia medzi sebou súperiť o pracovnú pozíciu. Chladné profesionálne vystupovanie popretkávané súperením veľmi pomaly prechádza do podpichovania a sexuálnej nervozity.

Pohľad zo strany Benneta adekvátne opisoval klasické myšlienky sexuálne aktívneho chlapa. Miestami až chlípne a zbytočne do detailov, ale to už závisí od vkusu čitateľky. Oproti tomu Annalise ukazuje jemnú ženskosť, občasnú naivitu, ale i perfekcionistickú sokyňu v práci.

Čakala som, že príbeh nabehne skôr do vyjazdených koľají erotickej literatúry, ale keď doň vhupli, autorka išla riadne hlboko. Žiadne opisy, ktoré by vyburcovali fantáziu na plné obrátky! Samotný akt sme dostali surovo pred oči a k tomu bez cenzúry! Pri počúvaní som sa miestami až červenala, čo k tejto literatúre rozhodne patrí. Veď povedzme si to narovinu, dámy, kvôli tomu to niektoré čítame. Motýliky v bruchu pretrvávali aj neskôr, keď sa sexuálne hrátky dostávali hlavným postavám pod kožu a hlbšie city ich zaviedli až na koniec. Vedľajšie príbehy boli tiež zaujímavé. Tragédie, bývalý partneri, či desivá minulosť dotvárajú postavy, ktoré sa v priebehu knihy menia.

Autorka bola na nákupe u Christiana Greya a prepožičala si niekoľko scén či tragédií, ktoré zmenili hlavného hrdinu na zatrpknutého muža, ktorý neverí, že je hoden lásky. Aj Čechovova zbraň na konci vystrelila a spomínané veci na začiatku knihy dostali ďalšiu šancu ukázať sa. Aj preto mi to pripomenulo Päťdesiat odtieňov sivej. Sexy chlap s obrovským bytom s presklenou stenou. Výhľad na mesto a luxusné auto. Tvrdý sex a žiadne záväzky či nevinné dievča, ktoré bolo vtiahnuté do nekonečného sexuálneho víru rozkoše. Aj ten koniec, napínavá autonehoda končiaca sladkým mužom sediacim pri lôžku svojej drahej v nemocnici. Prerod zo zvrhlíka k zamilovanému cukríku bol rýchly, ale náznaky tam boli, tak privriem oko. Asi aj druhé.

Páčilo sa mi, že sa na konci všetko vysvetlilo a kruhy osudu sa uzavreli. Nemám rada otvorené konce a nie je nič krajšie ako srdiečka a kytičky, ešte k tomu na Valentína. Ak trpíte na literárnu cukrovku, túto knihu nečítajte do konca.

Preto ak máte radi tento typ kníh, chcete sa odreagovať a oddýchnuť, siahnite po titule Nemali by sme, ktorý síce neukazuje nič nové, ale zato vtipnosťou a reálnosťou životných situácií zaujme nejednu dravú čitateľku s rumencami v lícach.

the gravatar profile photo

Veronika Kerekova

Autorka fantastiky a rozprávok pre deti.