Deadpool a Wolverine zmenia marvelovský svet

Deadpool a Wolverine zmenia marvelovský svet

Read Time:7 Minute, 5 Second

V júli sa v kinách opäť môžeme tešiť na rôzne filmové žánre. Fanúšikovia sci-fi sa konečne dočkajú premiéry ďalšieho filmu so sarkastickým Deadpoolom, ktorému tentoraz sekunduje drsný Wolverine. Zdá sa, že vo svete MCU nezostane kameň na kameni. V rámci sci-fi nás čaká ešte jedna epická premiéra, a to najdrahšieho indického filmu v histórii – Kalki 2898 AD. Rusell Crowe sa vracia v ďalšom exorcistickom filme a rozbiehajúcu sa kariéru herečky Maxine ohrozí sériový vrah. Letnú pohodu posilnia animáky Ja, zloduch 4 a kultová Doručovacia služba čarodejky Kiki; k tomu pridá trochu napätia futbalové anime Blue Lock. Prinášame vám júlový prehľad ohlásených slovenských kinopremiér.

Fantasy, sci-fi, horor a animáky

JA, ZLODUCH 4 (Despicable Me 4; 4.7.)

Z Grua sa stal starostlivý tatko a manžel a namiesto toho, aby vymýšľal geniálne zlodušské plány, sa snaží votrieť do priazne svojho malého syna Grua juniora. Ten má oveľa radšej svoju mamku Lucy a svojho otca permanentne privádza do zúrivosti. Gru má však trochu hlbšie vrásky kvôli zloduchovi menom Maxime Le Mal, ktorý práve utiekol z väzenia, kam sa dostal s Gruovou pomocou, a zo všetkého najviac túži po pomste. Liga proti zloduchom to považuje za hrozbu najzlovestnejšieho druhu, a preto zapíše Grua s rodinou do programu na ochranu svedkov. Na zvýšenie ich ochrany päť dobrovoľníkov z radov Mimoňov absolvuje špeciálny program. Vybavia ich super-schopnosťami, aby mohli zasiahnuť v prípade, ak sa Gruovo krytie odhalí. >>> Trailer

KALKI 2898 AD (5.7.)

Epické indické sci-fi odohrávajúce sa v roku 2898, v časoch, kedy existuje posledné mesto a nad ním sa vznáša Complex, miesto, kde žijú v blahobyte tí vyvolení. Do tohto sveta by sa mal narodiť desiaty a zároveň posledný avatar boha Višnu. Inšpirovaný najslávnejšími sci-fi a fantasy ságami, Kalki by mal byť prvým dielom v novom Kalki univerze a je údajne najdrahším filmom v histórii indickej kinematografie. >>> Trailer

EXORCIZMUS (The Exorcism; 11.7.)

Po tragickom incidente počas natáčania temného hororového filmu je do hlavnej úlohy náhle obsadený kontroverzný herec Anthony. Natáčanie filmu sa však nesie v znamení nečakaných komplikácií a Anthony začína prejavovať znepokojujúce správanie, ktoré vyvoláva otázky nielen o jeho minulosti, ale aj o samotnej podstate filmu. Anthonyho dcéra sa snaží pochopiť, či jej otec opäť podľahol svojim starým závislostiam, alebo či sa počas natáčania deje niečo omnoho zlovestnejšie. >>> Trailer

GHIBLI WORLD: DORUČOVACIA SLUŽBA ČARODEJKY KIKI (GHIBLI WORLD: Kiki’s Delivery Service; 15.7.)

Malá čarodejnica Kiki sa spolu so svojim hovoriacim kocúrom Džidžim vydáva do sveta. V prostredí malebného prímorského mestečka ich čakajú veľké aj malé dobrodružstvá. Vynaliezavá a odhodlaná Kiki využije svoju schopnosť lietať a založí si doručovaciu službu, aby sa mohla stať naozajstnou samostatnou čarodejnicou. >>> Trailer

BLUE LOCK THE MOVIE -EPISODE NAGI- (18.7.)

“To je otrava.” Taká bola obľúbená fráza stredoškoláka Nagiho Seishira, keď ešte žil svoj nudný život. Jeho spolužiak Reo Mikage, ktorý sníva o víťazstve na majstrovstvách sveta, objaví Nagiho skryté futbalové schopnosti a inšpiruje ho, aby svoj talent zdieľal so svetom. Nagi jedného dňa dostane pozvanie do tajomného projektu BLUE LOCK, kde sa stretne s tými najlepšími útočníkmi z celej krajiny. >>> Trailer

MAXXXINE (18.7.)

Ako každé iné dievča v Hollywoode, aj Maxine sa túži stať hereckou hviezdou. Je uznávaná a oceňovaná, ale bohužiaľ len medzi fanúšikmi porna. Nesporná dávka talentu a ostré lakte jej pomôžu získať hlavnú úlohu v horore ambicióznej režisérky Elizabeth Bender. Maxine je pripravená chytiť sa tejto príležitosti oboma rukami a už ju nikdy nepustiť. V tom istom čase sa v nočnom Los Angeles pohybuje nepolapiteľný sériový vrah prezývaný „Night Stalker“. Jeho posledné tri obete patrili do okruhu Maxininých priateľov. Vyvedie ju to z miery, alebo sa naďalej stopercentne sústredí na svoju úlohu, ako to vyžaduje jej náročná režisérka? Je vôbec možné sústrediť sa na nakrúcanie hororu, keď skutočná hrôza je všade okolo? >>> Trailer

DEADPOOL & WOLVERINE (25.7.)

Šesť rokov po udalostiach z posledného filmu žije Wade Wilson pokojným životom a kostým Deadpoola už nenosí. Jedného dňa ho však zapojí do novej misie organizácia Time Variance Authority, ktorá dohliada na čas. Deadpoolov svet čelí veľkej hrozbe, a tak sa Wilson s neochotným Wolverinom púšťajú do boja, ktorý zmení dejiny marvelovského univerza. >>> Trailer

Americké filmy

ZOBER MA NA MESIAC (Fly Me to the Moon; 11.7.)
Kelly je dravá newyorská marketérka a Cole zase idealistický letový inžinier. Obaja pracujú na Apollo 11. Kým Kelly má na starosti napraviť obraz NASA v očiach verejnosti, Coleova misia je dostať prvých ľudí bezpečne na Mesiac a späť. Keď spolu začnú tráviť viac času, zistia, že k sebe cítia viac, než boli pôvodne ochotní si priznať. Americká vláda má však vesmírnej misii pochybnosti, a tak Kelly dostane príkaz zinscenovať falošné pristátie. Dokedy sa podarí Kelly toto tajomstvo pred Coleom utajiť?

TWISTERS (11.7.)
Keď búrková sezóna naberá na intenzite, stretnú sa cesty bývalej lovkyne búrok Kate Cooperovej, ktorá sa vracia do terénu po zničujúcom zážitku, a ľahkovážnej hviezdy sociálnych sietí Tylera Owensa. Dvojica a ich konkurenčné tímy sa ocitnú priamo v ceste viacerých búrkových systémov zbiehajúcich sa nad centrálnou Oklahomou, kde budú musieť riskovať vlastné životy vo vťahujúcich víroch tornád a medzi poletujúcimi troskami.

Európske a iné filmy, dokumenty

PRETEKY O SLÁVU (Race for Glory: Audi vs. Lancia; 4.7.)
Jedna z najväčších športových rivalít všetkých čias sa odohrala medzi nemeckým Audi a talianskou Lanciou v roku 1983 v rámci majstrovstiev sveta v rely. Audi bolo jasným favoritom, ale Lancia ho vyzvala do súboja svojou kombináciou inovácie a odvážnosti. Autentická cesta do osemdesiatych rokov a veľkolepé automobilové preteky ponúkajú jedinečný zážitok nielen pre milovníkov športových vozidiel.

GRÓF MONTE CRISTO (Le Comte de Monte-Cristo; 4.7.)
Nová veľkolepá adaptácia slávneho dobrodružného románu Alexandra Dumasa staršieho. Marseille, 1815. Edmond Dantes, mladý lodný dôstojník, prežíva najšťastnejšie obdobie svojho života. Má sa stať kapitánom a konečne sa oženiť s láskou svojho života, krásnou Mercedes. Edmond sa však stane obeťou zákerného plánu. Zo dňa na deň je bez súdu uväznený v žalári pevnosti If bez nádeje na prepustenie. Po štrnástich dlhých rokoch utrpenia, zúfalstva a beznádeje sa Edmondovi podarí utiecť a nájsť poklad ukrytý na ostrove Monte Christo. Jediné, čo Edmond Dantes chce, je zúčtovanie so všetkými, ktorí ho zradili.

AJ ZAJTRA JE DEŇ (C’e ancora domani; 4.7.)
Delia je manželka násilníckeho Ivana a matka troch detí. Je druhá polovica 40. rokov, a Rím, kde žije Delia so svojou rodinou, je zmietaný medzi dvoma pólmi – na jednej strane bieda po práve skončenej vojne, na druhej nový vietor prichádzajúcej liberalizácie. Celá rodina je nadšená z blížiacich sa zásnub ich milovanej najstaršej dcéry Marcelly, ktorá dúfa, že sa rýchlo vydá a konečne sa zbaví svojej trápnej rodiny. Delia nechce nič viac ako dobré manželstvo pre svoju dcéru. Ale príchod tajomného listu jej dodá odvahu zahodiť vopred určené plány a predstaviť si lepšiu budúcnosť nielen pre Marcellu, ale aj pre seba a iné ženy.

ZÁPISNÍK ALKOHOLIČKY (4.7.)
Mladá, krásna a úspešná žena sa vydá, stane sa matkou a plánuje si budúcnosť. Vlastne jej nič nechýba, občas si dá jeden pohárik, niekedy aj dva a potom už naozaj len jeden. Až sa zničoho nič ocitá na dne. Ako ťažké je si problém s pitím priznať? Prečo nie je prekážkou závislosti ani malé dieťa? Kde vziať silu sa liečiť a čo nasleduje potom? Hlavná hrdinka sa rozhodla nevzdať, začať liečbu a bojovať so svojím démonom i o svoju rodinu.

KAVEJ (18.7.)
Dve kamarátky Veronika a Klára počas svojho pobytu doma zažijú rodinné a priateľské stretnutia plné situácií, ktoré ich životy otočia naruby. Počas troch svadieb a jedného pohrebu sa toho dokáže udiať naozaj veľa. Podarí sa im nájsť popri všetkých zážitkoch lásku, šťastie, a svoje miesto pre život?

OKTAGON 59: PARADEISER VS. TORRES (20.7.)
Letný turnaj pod holým nebom po prvýkrát na Slovensku. Obrovská šou, slnko, pohoda, drinky zmiešané s MMA a adrenalínovým prostredím a najlepšia karta v histórii Bratislavy. Fanúšikovia sa môžu tešiť na najatraktívnejších bojovníkov domácej scény a štvrťfinále Tipsport Gamechanger v ľahkej váhe. To všetko v sprievode najlepšej audiovizuálnej a svetelnej šou, ktorá podčiarkne celý večer.

BLACKPINK WORLD TOUR [BORN PINK] IN CINEMAS (31.7.)
Film ukazuje neobyčajný rozsah produkcie a predstavuje exkluzívne aranžované verzie hitov BLACKPINK, ktoré vznikli unikátne iba pre tento koncert. Jedinečné vystúpenie zo soulského Gocheok Dome je doplnené o zábery z ďalších koncertov tohto bombastického celosvetového turné. Zažite energiu neopakovateľnej živej show v kinách po celom svete a nenechajte si ujsť pôsobivú scénu v štýle “Hanok”, ktorá očarila fanúšikov aj hudobných publicistov naprieč kontinentmi.

About Post Author

Baška Rothová

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.