Sliediči, Tiché miesto: Prvý deň, Chiméra aj MOBILE SUIT GUNDAM SEED FREEDOM čakajú na divákov

Sliediči, Tiché miesto: Prvý deň, Chiméra aj MOBILE SUIT GUNDAM SEED FREEDOM čakajú na divákov

Read Time:7 Minute, 2 Second

Tento mesiac sa síce nedočkáme epických FF ani SF blockbusterov, no filmová ponuka bude aj tak pestrá. Veľké očakávania sa vkladajú do hororov Sliediči a Tiché miesto: Prvý deň. Zaujímavý bude určite aj film Chiméra s prvkami magického realizmu. Deti rôzneho veku poteší pokračovanie rozprávky v hlave a ďalšia ghibliovka, vrátia sa Bad Boys Will Smith a Martin Lawrence, kólia Lassie v najnovšom filmovom spracovaní a diváci si budú môcť vybrať z pestrej ponuky európskych filmov a dokumentov.

Fantasy/Sci-fi/Horor/Animované

SLIEDIČI (The Watchers; 6.6.)

Ty ich nevidíš, ale oni vidia všetko. Mina, 28-ročná umelkyňa, uviazne v rozľahlom nedotknutom lese v západnom Írsku. Keď nájde úkryt, nevedomky sa dostane do pasce po boku troch cudzincov, ktorých každú noc prenasledujú tajomné tvory. >>> Trailer

CHIMÉRA (La chimera; 6.6.)

Arthur vyniká zvláštnym darom – schopnosťou nájsť miesta, kde sú ukryté staré etruské poklady. Urputne hľadá stratenú lásku Beniaminu. Hľadá všade, i vo vnútri zeme. Dúfa, že nájde dvere do posmrtného života, o ktorom hovoria mýty. Ostatní len využívajú jeho jedinečný talent na splnenie svojho sna o ľahko nadobudnutom bohatstve. Hon za chimérami ich dovedie až na hranicu medzi živými a mŕtvymi svetmi. >>> Trailer

V HLAVE 2 (Inside Out 2; 13.6.)

Pokračovanie mimoriadne obľúbeného a úspešného animovaného rodinného filmu V HLAVE od študiá Disney a Pixar “V HLAVE 2” sa vracia opäť do mysle tentokrát už čerstvej tínedžerky Riley. Radosť, Smútok, Hnev, Strach a Znechutenie, ktoré podľa všetkého dlho úspešne fungovali, si nie sú isté, ako sa majú cítiť, keď sa objaví Úzkosť a spolu s ňou ďalšie nové emócie. >>> Trailer

GHIBLI WORLD: LAPUTA – NEBESKÝ ZÁMOK (GHIBLI WORLD: Laputa – Castle in the Sky; 17.6.)

Chlapec z baníckeho mestečka a dievča, ktorého pôvod je zahalený tajomstvom, sú zatiahnutí do honby za pokladom ukrytým v bájnom lietajúcom meste Laputa. Počas krkolomných dobrodružstiev, naháňačiek a dych vyrážajúcich odhalení musia čeliť nielen chamtivým vzdušným pirátom, ale aj armáde a tajným agentom. >>> Trailer

MOBILE SUIT GUNDAM SEED FREEDOM (22.6.)

Píše sa rok 75 kozmickej éry a boje s hnutím odporu podnecovaným Modrým kozmom stále pokračujú. V reakcii na to vzniká globálna mierová organizácia KOMPAS pod vedením Lacus, ktorá svojich členov na čele s Kirou vysiela zasahovať do lokálnych konfliktov. Nedávno ustanovený národ Nadácie potom prichádza s plánom, vďaka ktorému by Modrému kozmu mohli zasadiť rozhodujúcu ranu. >>> Trailer

TICHÉ MIESTO: PRVÝ DEŇ (A Quiet Place: Day One; 27.6.)

Sam sa pôvodne vybrala do New Yorku na jednodňový výlet. Keďže niektorí ľudia majú ozajstnú smolu, vybrala si deň, keď prileteli. Mimozemšťania podobní obrovskému hmyzu okamžite dali ľuďom najavo, že je len otázkou času, kedy prestanú byť pánmi tvorstva. Tí, ktorým sa podarilo prežiť prvú vlnu útokov, zistili, že jedinou ochranou pred votrelcami je zachovať úplné ticho. Z New Yorku sa stane obrovská pasca, z ktorej sa každý snaží čo najrýchlejšie a najtichšie uniknúť. >>> Trailer

Americké filmy

BAD BOYS: NA ŽIVOT A NA SMRŤ (Bad Boys: Ride or Die; 6.6.)
V pokračovaní kultovej krimi-komediálnej série sa detektívi Mike Lowry a Marcus Burnett snažia očistiť meno ich zosnulého kapitána. Dôkazy, že počas kariéry spolupracoval s drogovými kartelmi, sú nezvratné, no Mike a Marcus tomu odmietajú veriť a rozhodnú sa pátrať na vlastnú päsť, aby očistili jeho meno. Ocitajú sa tak na úteku ako pred vlastnými kolegami, tak pred nebezpečnými zločincami.

MOTORKÁRI (The Bikeriders; 20.6.)
Kathy je tvrdohlavá dievčina a je dosť slobodomyseľná aj na pomery na prelome 60. a 70. rokov. Keď v bare narazí na mladého motorkára Bennyho, ktorý má podobnú krvnú skupinu, okamžite to medzi nimi začne iskriť. Benny je členom motorkárskeho gangu “Vandali”, neformálnej skupiny milovníkov  bezstarostnej  jazdy, ktorú vedie majiteľ baru Johnny. Chuť po slobode je nákazlivá a Kathy jej čoskoro podľahne. Postupne si začne všímať aj čoraz násilnejšie bitky s konkurenciou, strety s políciou a nelegálne aktivity. Keďže Kathy Bennyho miluje, snaží sa preňho nájsť cestu von z gangu. Otázkou je, či takáto cesta vôbec existuje, a ak áno, či sa ňou Benny vôbec chce vydať.

EU a iné kino, dokumenty

DAAAAAALÍ! (6.6.)
Daaaaaalí! je hravý a miestami veľmi vtipný fiktívny dokumentárny film so spletitým dejom, ktorý pozostáva z prekrývajúcich sa snových sekvencií, nepredvídateľných skokov v čase a v ktorom samotného umelca stvárňuje päť rôznych hercov. Nervózna lekárnička, ktorá sa stala novinárkou, musí vymýšľať čoraz dômyselnejšie úskoky, aby Dalího, ktorý na oplátku kladie čoraz bizarnejšie požiadavky, prinútila poskytnúť sľúbený rozhovor. Stretávajú sa opakovane, lenže Dalí zakaždým rozhovor predčasne ukončí a požaduje, aby mu producent prisľúbil, že rozhovor bude nakrútený „najväčšou kamerou na svete”. Medzitým majster navštívi večierok, na ktorom kňaz rozpráva o opakujúcom sa sne. Film sa mení na zábavnú nočnú moru, v ktorej je sen súčasťou filmu, film súčasťou príbehu, príbeh súčasťou sna, a tak ďalej a tak ďalej. Kto iný by mal natočiť takúto duchaplnú poctu slávnemu surrealistovi Salvadorovi Dalímu ako francúzsky majster absurdného humoru Quentin Dupieux (Guma; Mucha v kufri; Neuveriteľné, ale pravdivé).

OKTAGON 58: VÉMOLA VS. VÉGH 2 (8.6.)
Odveta storočia na futbalovom štadióne v Prahe. Vémola vs. Végh 2, legenda proti legende a hrdinovia svojich národov v Odvete storočia o titul poloťažkej váhy, ktorá otrasie celým Českom a Slovenskom. Kto z nich spečatí svoj nesmrteľný odkaz a odíde ako šampión? Ďalšia titulová superbitka 2 hlavných postáv strednej váhy.

FACE OFF 7: JEDNO PRIANIE (Face Off 7: One Wish; 13.6.)
Najstaršia a najúspešnejšia vietnamská franšíza prináša vo svojom siedmom pokračovaní osviežujúci zvrat a berie divákov na poučnú cestu s Ba Hai. 73-ročná vdova pochybuje o zmysle rodinnej lásky po tom, čo ju úraz donúti byť odkázaná na starostlivosť svojich piatich zaneprázdnených dospelých detí.

MÁME PRACHY! (Lucky Winners; 13.6.)
Šanca jedna k 19-tim miliónom. Pravdepodobnosť, že vás zasiahne meteorit, je oveľa vyššia ako šanca, že vyhráte v lotérii. Pre našich šťastných výhercov sa sen rýchlo zmení na nočnú moru a ich životy sa roztrieštia vo veľkolepom ohňostroji tejto vzrušujúcej čiernej komédie.

POVAHA LÁSKY (Simple comme Sylvain; 13.6.)
Sophie žije pohodlný, hoci trochu nudný život so svojím partnerom Xavierom. Kým nestretne Sylvaina, ani jej nenapadne, že v jej živote chýba vášeň. Pri náhodnom stretnutí profesorky filozofie a sympatického stavbára však nielen preskočí iskra, ale rovno vzplanie celý les. Sophie je čoskoro postavená pred rozhodnutie, či dať prednosť svojmu srdcu, alebo intelektu.

VEĽMAJSTER (The Grandmaster; 13.6.)
Veľkolepý životopisný film Wong Kar-Waia o bojových umeniach rozpráva príbeh Ip Mana, legendárneho trénera, ktorý se stal učiteľom Bruca Leeho. V priebehu niekoľkých desaťročí sleduje príbeh veľkej rivality medzi Wing Chunom, zakladateľom odnože kung-fu, ktorá nesie jeho meno a hlavným predstaviteľom konkurenčnej školy Zhang Ziyi.

LASSIE: NOVÉ DOBRODRUŽSTVO (Lassie: Ein neues Abenteuer; 20.6.)
Lassie sa vydáva na záchrannú misiu so svojím najlepším kamarátom Floriánom a ich novými priateľmi Kleou a Henrim. Tentoraz sú odvaha a dôvtip dlhosrstej kólie obzvlášť potrebné, treba totiž prísť na kĺb čudnému miznutiu niekoľkých čistokrvných psov a prekabátiť dvojicu obzvlášť prefíkaných zloduchov.

GHOST: RITE HERE RITE NOW (20.6.)
Koncertný film GHOST: RITE HERE RITE NOW sa nakrúcal počas dvoch vypredaných koncertov kapely GHOST v losangelskom Kia Forum. Divákom priblíži ich preslávený koncertný obrad, vďaka ktorému táto švédska rocková skupina získala ocenenie GRAMMY, obsadila prvé priečky hitparád a stala sa headlinerom po celom svete. Ide o prvý celovečerný film, ktorý kombinuje fascinujúce živé vystúpenie s príbehom a históriou tejto skupiny.

NEŽIADUCI (Les Indésirables; 20.6.)
Po náhlej smrti starostu mesta je na jeho miesto vymenovaný Pierre, mladý idealistický lekár. Má v úmysle pokračovať v politike svojho predchodcu, ktorý sníval o ozdravení tejto robotníckej štvrte. Haby, mladá Francúzka malijského pôvodu, ktorá žije v jednom z chátrajúcich panelákov, protestuje proti tomu, aby jej rodina musela opustiť štvrť, v ktorej vyrástla. Film Nežiaduci s obsadením skvelých hercov dramatizuje niektoré z najrozporuplnejších sociálnych tém súčasnosti.

RÝCHLO A NEMOŽNE (3 jours max; 27.6.)
Rýchlo a nemožne je adrenalínová jazda plná gagov a vtipných narážok na ikonické scény z filmov, ako Rýchlo a zbesilo, Terminátor 3, Mission: Impossible, Rambo, Indiana Jones, ale aj Kingsman, 96 hodín, alebo Dámsky gambit. Pripravte sa na adrenalínové preteky o život naprieč tromi kontinentmi. Nemotorný, ale dobrácky policajt Rayane zistí, že jeho babičku uniesol mexický drogový kartel. Teraz má tri dni na doručenie astronomického výkupného. So svojimi parťákmi sa ako neohrozený pomstiteľ, akurát že ním vôbec nie je, vydáva na šialenú misiu naprieč Francúzskom, Abú Zabí aj mexickou džungľou, aby ju zachránil.

About Post Author

Baška Rothová

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.