Kung Fu Panda, Smršť a horory ovládnu marec

Kung Fu Panda, Smršť a horory ovládnu marec

Read Time:7 Minute, 3 Second

V marci čaká filmových nadšencov o čosi menej filmov, ako priniesol február, ale výber bude znova pestrý. Vracia sa Kung Fu Panda Po, spoznať budeme môcť ďalší film od štúdia Ghibli; dočkáme sa nových hororov, epických bitiek medzi Godzillou a Kongom a z európskej tvorby bude určte najväčším lákadlom film Smršť, natočný podľa knižnej predlohy Jozefa Kariku.

Fantasy/Sci-fi/Horor

KUNG FU PANDA 4 (7.3.)

Po sa pod dohľadom majstra Šifu sa stará o to, aby jeho rodné Údolie pokoja bolo naozaj pokojné. Teraz sa však jeho mentor rozhodol, že Po by mal vystúpiť a stať sa duchovným vodcom celého údolia, a preto si musí vybrať svojho nástupcu do úlohy Dračieho bojovníka. Poovi sa to nepozdáva, no jeho úvahy o novom ochrancovi Údolia pokoja preruší mocná čarodejnica, pôvodne chameleón, ktorá sa dokáže premeniť prakticky na kohokoľvek. A táto bytosť sa práve rozhodla získať bojové schopnosti od všetkých legendárnych kung-fu bojovníkov, ktorých Po v minulosti porazil. Verí, že ich spojením sa z nej stane monštrum, na ktoré bude aj Dračí bojovník krátky. Po teda musí svoju duchaplnosť ešte na chvíľu odložiť k ľadu, vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do poctivej kung-fu práce. Trailer tu.

IMAGINARY: NEVIDITEĽNÉ ZLO (Imaginary; 7.3.)

Keď sa Jessica s rodinou presťahuje späť do domu, v ktorom vyrastala, zistí, že v ňom okrem spomienok zostal aj jej plyšový medvedík Chauncey. Celé roky ležal zabudnutý v pivnici. On však na ňu nikdy nezabudol. Teraz ho nájde Jessicina najmladšia dcéra Alice a okamžite sa z nich stáva nerozlučná dvojka. Veselé šantenie a šťastné spoločné chvíle šíria dobrú náladu po celom okolí. Nový kamarát nechýba pri žiadnej z Aliciných hier. Tie sú však postupne čoraz zlovestnejšie a Alicino správanie je čoraz znepokojivejšie. Chauncey totiž nie je obyčajná plyšová hračka. A nie je to ani taký dobrý kamarát, ako sa zdalo. Počas rokov, keď bol sám a opustený, sa jeho smútok premenil na hnev. Nemieni dopustiť, aby ho jeho nová kamarátka Alice, niekedy opustila. A chce sa pomstiť. Trailer tu.

GHIBLI WORLD: ŠEPOT SRDCA (18.3.)

Štrnásťročej Šizuku sa blížia v škole záverečné skúšky. Popri učení veľa číta – kníh  má vždy dosť, pretože jej otec pracuje v knižnici. Jedného dňa cestou do knižnice stretne zvláštneho kocúra a keď sa za ním vydá, objaví malý antikvariát, ktorý sa pre ňu stane čarovným miestom, kde objaví inšpiráciu aj veľkú lásku. Trailer tu.

SMRŠŤ (18.3.)

Mysteriózny triler Smršť je pokračovaním úspešnej spolupráce spisovateľa Jozefa Kariku a režiséra Petra Bebjaka. Hlavným hrdinom filmového príbehu je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách. Ďaleko od civilizácie si chcú oddýchnuť a pokúšajú sa zachrániť vzťah. Kolobeh rutinných dní naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje. Trailer tu.

Baghead (21.3.)

Iris zdedí po svojom otcovi starý dom s jedným desivým tajomstvom. V jeho pivnici sa skrýva bytosť zo záhrobia, ktorá sa na požiadanie premení na kohokoľvek mŕtveho. Irisin otec využíval túto svoju „moc“ na to, aby poskytol poslednú útechu pozostalým. Ten, kto mal odvahu postaviť sa tvárou v tvár smrti, sa mohol za peniaze naposledy rozlúčiť s človekom, ktorého stratil. Spojenie s mŕtvymi však môže trvať len dve minúty. Potom sa démon oslobodí a prenesie desivý svet mŕtvych do nášho sveta. Iris má na návšteve v záhadnom dome svoju kamarátku, keď ich prekvapí prvý zákazník – ten sa však neovládne a dve minúty prekročí. Čarodejnica je zrazu voľná, mimo kontroly svojej novej panej. Hovoriť s mŕtvymi má svoju cenu a prišiel čas začať ju konečne splácať. Trailer tu.

Počatie (Immaculate; 21.3.)

Hlboko veriaca mladá žena sa po traumatickom zážitku rozhodne vstúpiť do mníšskeho rádu. Vyberie si odľahlý kláštor na malebnom talianskom vidieku, kde ju všetci srdečne privítajú. Počiatočné nadšenie sa však rýchlo zmení na nevysloviteľnú hrôzu, keď sa ukáže, že starodávne múry jej nového domova skrývajú zlovestné tajomstvo. Trailer tu.

GODZILLA A KONG: NOVÁ RÍŠA (Godzilla x Kong: The New Empire; 28.3.)

Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu – a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom. Trailer tu.

Americké filmy

Iron Claw (7.3.)
Skutočný príbeh nerozlučných bratov Von Erichovcov, ktorí sa začiatkom 80. rokov zapísali do histórie v silne konkurenčnom svete profesionálneho wrestlingu. Prostredníctvom tragédie a triumfu, v tieni svojho panovačného otca a trénera, hľadajú bratia nadživotnú nesmrteľnosť na najväčšej športovej scéne svojho času.

Protivné baby (Mean Girls; 7.3.)
Nesmelá študentka Cady nastupuje na strednú školu, kde je pre ňu všetko nové, a spoznáva Plastics, ktoré vládnu škole. Tie sa rozhodnú, že si túto nevinnú ovečku vezmú pod krídla a skrotia ju. Dominantná Regina verí, že ju nikto nemôže zosadiť z trónu. Cady sa postupne stáva jednou z Plastics, nafúkanou, bezcitnou mrchou, štýlotvornou hviezdou školy, po ktorej túži každý chlapec, dokonca aj Reginin bývalý priateľ Aaron. To je už cez čiaru. Regina je manipulátorka, ktorá sa vyzná, čo je však dôležitejšie, pozná všetky klebety a fámy. Vojna je v plnom prúde.

Baby na úteku (Drive-Away Dolls; 21.3.)
Divoká Jamie sa spamätáva z čerstvého rozchodu, upätá Marian si potrebuje oddýchnuť od vyčerpávajúcej práce. Spoločne sa rozhodnú zmeniť prostredie a stráviť niekoľko dní na slnečnej Floride. Požičajú si auto, ktoré malo poslúžiť skupine mafiánov na prevoz kufríka s veľmi nebezpečným obsahom, zhodou okolností práve do miest, kam majú namierené Jamie a Marian. Zatiaľ čo dievčatá zaujíma len to ako, ako si cestu naplno užiť, pričom každá má úplne inú predstavu, mierne zúfalí gangstri robia všetko, aby ich dostihli a kufor im zobrali.

Európske a iné fílmy/Dokumenty

Sladký život (14.3.)
Hokejista Rosťa Beran žije v luxusnom byte, má rýchle auto a veľa mladých mileniek. Peniaze a titul majstra sveta mu dávajú úžasný pocit nedotknuteľnosti a nadradenosti. Nečakaný kolaps v posteli s krásnou blondínkou urobí za Rostovou mizernou pohodou hrubú EKG čiaru. Transplantáciu jeho nového srdca povedie prísna lekárka Magda, s ktorou kedysi strávil jedinú noc a viac o nej nepočul. Navyše dlhy z jeho zhýralého života ho pripravia o poslednú korunu. Rosťa musí nájsť novú energiu, optimizmus a odvahu, aby mohol začať znova od nuly. S prekvapením zisťuje, že život obyčajných smrteľníkov môže byť rovnako nádherný a jedinečný ako láska k správnej žene po tridsiatke.

Fentasy (14.3.)
Sofia nadovšetko miluje divoké párty. So svojím novým priateľom Pellerom, amatérskym chemikom, rozbieha lukratívny biznis. Keď sa totiž akákoľvek droga zmieša s fentanylom, jej účinky se závratne znásobia. A takisto aj zisk. Čo na tom, že ich nová droga sa pre mnohých stáva smrtiacim koktejlom, keď teraz vládnu pouličnej scéne. Ich úspech veľmi rýchlo priláka pozornosť polície, ale hlavne ruskej mafie, ktorá konkurenciu netoleruje. Sofia sa rozhodne hrať vabank a nezáleží, koľko životov to bude stáť.

ELLA A ČIERNY JAGUÁR (Autumn & The Black Jaguar; 14.3.)
Ella vyrastá v amazonskom pralese, kde jej otec pracuje ako lekár. Jedného dňa nájde stratené mláďa vzácneho čierneho jaguára a ujme sa ho. Ella a Hope, ako dievčina čierne mačiatko pomenuje, sa stanú najlepšími priateľkami. Po tragickej udalosti sa Ella musí presťahovať do New Yorku. Ale ani tisíce kilometrov a osem rokov odlúčenia nedokážu prelomiť puto, ktoré sa vytvorilo medzi dievčaťom a divým zvieraťom. Keď sa Ella po rokoch dozvie, že miestu, kde sa ako dieťa hrala, hrozí zánik a Hope je v smrteľnom nebezpečenstve, neváha ani minútu a rozhodne sa vrátiť do Amazónie.

MANJUMMEL BOYS (14.3.)
V Kodaikanalu sa partia priateľov z Tamilnádu na dovolenke stretáva s rôznymi nehodami, ktoré vedú k humorným dobrodružstvám.

Gump: Sme dvojka (28.3.)
Nová Gumpova cesta začne presne tam, kde tá predchádzajúca skončila. So svojim milovaným Béďom Kozím Bobkom prejde hlavný zvierací hrdina príbehom, ktorý mu už dávno predtým napísali hviezdy. A zatiaľ, čo Gumpov prvý príbeh bol smutnejší, v jeho voľnom pokračovaní sa môžete tešiť na množstvo vtipných zvieracích scén. Vedľa hlavného hrdinu sa novo objaví aj psia slečna Jenny, ktorá si zahrá Gumpovu sestru Kytičku.

Celý zoznam medzinárodných premiér vrátane filmov, ktoré sa do našich kín nedostanú, si môžete prezrieť tu.

About Post Author

Baška Rothová

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.