Trón zo skla – Dávam druhú šancu jednej z najpopulárnejších YA sérií

Trón zo skla – Dávam druhú šancu jednej z najpopulárnejších YA sérií

4.2Overall Score

Trón zo skla

Fantasy, akcia, romantika, ale takisto aj množstvo tajomstiev, poloprávd, dávno zabudnutých udalostí a pravekej minulosti, ktorá ovplyvňuje prítomnosť. No neznie to lákavo?

  • Dej
    4.5
  • Postavy
    3.9
  • Spracovanie
    4.3
Trón zo skla
Title: Trón zo skla
Author:
ISBN: 9788055612959
Vydavateľ:
Published: 31.8.2015
Page Count: 375
Format: Paperback
Edition: 1
Series Number: 1
Kategórie: ,
V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsaťtri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si Celaenu na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy je zas…

Príbeh najobávanejšej nájomnej vrahyne v celom kráľovstve začína. Celaenu pred časom chytili a zavreli do soľnej bane v Endovieri, kde celý rok slúžila ako otrokyňa. Čo sa stane, keď za ňou príde korunný princ s ponukou, že získa slobodu, pokiaľ si ju vybojuje v kráľovom turnaji a odslúži nejakú dobu ako jeho osobná vrahyňa?

Zmení sa úplne všetko. Spolu s ňou prichádza do skleneného zámku ďalších dvadsaťtri ľudí s pochybnou povesťou, ktorí sa stávajú jej súpermi. Tu prichádza menší kameň úrazu. Anotácia knihy sľubuje akciu a boj nielen o slobodu, ale aj samotné prežitie.

Keď som knihu čítala po prvýkrát, mala som menšie pochybnosti, či ma vôbec bude baviť, pretože som jednoducho očakávala niečo… viac krvavé. Namiesto toho som dostala Mary Sue, romantický trojuholník, zopár neodhalených tajomstiev a intríg, do ktorých sa zapájajú aj dávno mŕtve bytosti, a napokon aj prastaré zlo, ktoré si chce podmaniť celý svet.

Všetko okrem prvého bodu z predošlého zoznamu spôsobilo, že som sa do knihy zamilovala. Nie je veľkým tajomstvom, že séria Trón zo skla nepatrí medzi moje obľúbené, no prvú knihu som vždy považovala za skvelý začiatok niečoho obrovského a na tom sa nič nezmenilo.

Celaena je miestami trochu otravná, no keď ju človek lepšie spozná, dokáže s ňou súcitiť. Dokonalá Mary Sue sa postupom strán mení na kedysi zlomené dievčatko, ktoré zocelili práve zbrane a tvrdý výcvik človeka, o ktorom zatiaľ nevieme veľa, no dosť na to, aby nám bolo jasné, že nepatrí medzi svätých.

Dorian… Na princa nedokážem pozerať objektívne, keďže kazil všetky pekné momenty s Chaolom, ktorého milujem od samého začiatku a ktorý je mojou obľúbenou postavou väčšinu príbehu. Prinajmenšom prvých päť kníh.

Všetky postavy, ktoré sa v knihe objavili, majú v deji nejaké miesto a mnohé z nich ukrývajú tajomstvá, o ktorých zatiaľ vieme len toľko, že sú.

Kým Celaena netrénuje alebo práve nezabíja čas s dvomi chlapcami, ktorí o ňu prejavujú očividný záujem (hoci si to jeden z nich pomerne dlhú dobu odmieta priznať), spoznáva najhlbšie útroby hradu a pomocou nej prichádzame na to, že nič nie je také, ako sa zdá.

the gravatar profile photo

WilaFox

Mladá vášnivá čitateľka s veľkým snom.
Milovníčka kníh, seriálov a hudby s hlavou neustále v oblakoch.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rate this review