Read Time:4 Minute, 44 Second

Po nadupanom lete prichádza pokojnejší september – počet noviniek v kinách bude o niečo nižší, ale aj tak si určite každý vyberie z pestrej ponuky.

MNÍŠKA 2 (The Nun II) – 7.9.

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri. Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky. Trailer tu.

BOD OBNOVY – 21.9.

Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, kedy ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na “jeden celý život”. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – “bod obnovy”. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? Pozrite si trailer na tento český film tu.

TVORCA (The Creator) – 28.9.

Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou, je naverbovaný, aby vypátral a zabil TVORCU, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa. Pozreli by ste si trailer? Tak klik sem.

BRUTÁLNÍ VEDRO – 28.9.

Keď civilizácia končí, čo budeš robiť ty? Vo svete ohrozenom slnečným úlomkom letiacim k Zemi uviazne osemnásťročný chlapec cestou na chatu v neznámom meste. Séria bizarných udalostí ho prinúti postaviť sa svojim najväčším strachom a zmieriť sa s realitou vykĺbeného sveta. Vincek sa cíti byť ochromený svojou stagnujúcou mladosťou bez jasnej budúcnosti, vo svete, ktorý je ohrozený vesmírnou hrozbou, a hľadá odpovede na základné existenciálne otázky. >>> trailer

FF/SF/H filmy, ktoré zatiaľ slovenskú premiéru nemajú stanovenú, alebo sa do kín ani nedostanú:

Fantasy:
Nandor Fodor and the Talking Mongoose – 1.9.
Ernest and Celestine: A Trip to Gibberitia – 1.9.
Legend of the White Dragon – 4.9.
The Changeling – 8.9. (Apple TV+ seriál)
The Inventor – 15.9. (animovaný)
A Haunting in Venice – 15.9.
El Conde – 15.9.
Swan Princess: Far Longer than Forever – 19.9. (animovaný)
Spy Kids: Armageddon – 22.9. (Netflix)
Gen V – 29.9. (Amazon Prime, seriál)

Sci-fi:
Relax, I’m From the Future – 22.9.
No One Will Save You – 22.9.
Dark Asset – 22.9.
Unidentified – 23.9.
57 Seconds – 29.9.

Horory
Don’t Look Away – 1.9.
Beaten to Death – 1.9.
All Fun and Games – 1.9.
Thirst – 5.9.
Megalomaniac – 8.9.
My Animal – 8.9.
Elevator Game – 15.9.
The Jessica Cabin – 19.9.
It Lives Inside – 22.9.
The Tower – 25.9.
SAW X – 29.9.
Deliver Us – 29.9.

OSTATNÉ AMERICKÉ FILMY

MOJA TUČNÁ GRÉCKA SVADBA 3 (My Big Fat Greek Wedding 3) – 7.9.
Hrdinovia legendárnej romantickej komédie o tom, aké ťažké je byť Grékom v Amerike, sa vracajú, aby vám ukázali, aké ťažké je byť Američanom v Grécku. Toula, spolu s celou rodinou cestuje do krajiny svojich predkov, aby splnila posledné želanie svojho otca.

AFTER: NAVŽDY (After Everything) – 21.9.
Piata, záverečná kapitola filmového a knižného fenoménu After, na ktorú čakajú milióny fanúšikov z celého sveta. Posledný diel ságy nazrie hlbšie do Hardinovej duše a prinesie odpoveď na otázku, či osudová, no aj bolestivá láska Tessy a Hardina spojí ich životy v dobrom i zlom, alebo sa ich cesty navždy rozídu. Fanúšikovia si môžu zakúpiť aj lístky na maratón troch filmov na 20. septembra.

EXPENDABLES 4 (Expend4bles) – 21.9.
K Jasonovi Stathamovi, Dolphovi Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesterovi Stallonemu, ktorí sa znovu stretávajú v úlohe tímu elitných žoldnierov, sa prvýkrát pripájajú Curtis “50 Cent” Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipi.

GOLDA – ŽELEZNÁ LADY IZRAELA (Golda) – 21.9.
6. októbra 1973 začali spojené vojská Egypta, Sýrie a Jordánska prekvapivý útok na Sinajský polostrov a Golanské výšiny. Golda Meirová, jediná premiérka v dejinách Izraela, stojí proti presile, čelí bezprostrednému, evidentnému a všadeprítomnému nebezpečenstvu, tikajúcej časovanej bombe, ktorej, ako dúfala, nikdy nebude musieť čeliť.

LÚZRI Z WALL STREET (Dumb Money) – 21.9.
Film inšpirovaný skutočnými udalosťami z roku 2021, kedy sa partia amatérskych investorov na internete rozhodla ukázať, aká je burza na Wall Street krehká a organizovane navyšovali hodnotu spoločnosti GameStop.

PRE DETI

LABKOVÁ PATROLA VO VEĽKOFILME (Paw Patrol: The Mighty Movie) – 28.9.
Keď sa magický meteorit zrúti priamo na Adventure City, havkovia z Labkovej patroly získajú superschopnosti, ktoré ich premenia na MOCNÉ LABKY! Všetko sa však strašne zvrtne, keď sa zlému bývalému starostovi Humdingerovi podarí utiecť z väzenia. Spolu s Victoriou Vanceovou, šialenou vedkyňou, ktorá je meteoritom priam posadnutá, sa pokúsia zbaviť psíkov ich superschopností.

EURÓPSKE A INÉ KINO, HUDBA A DOKUMENTY

JAWAN – 7.9.
Akčný indický film, v ktorom hlavného hrdinu ženie osobná pomsta, aby napravil krivdy v spoločnosti a zároveň dodržal sľub ktorí dal pred rokmi.

ABBA: THE MOVIE – FAN EVENT – 18.9.
ABBA vtancuje do kín v rámci špeciálnej dvojdennej udalosti. Remasterovaný film, ktorý natočil režisér Lasse Hallström počas úspešného turné ABBY po Austrálii, vás vezme na retrospektívnu cestu do 70. rokov, kedy vládlo disco a ABBA bola kráľovnou parketu. Film obsahuje mimoriadne vzácne zábery zo zákulisia aj celovečerné prevedenie ich najväčších hitov

CARLOS: THE SANTANA JOURNEY GLOBAL PREMIERE – premiéra 23.9.
Živelný dokument CARLOS ponúka nové rozhovory so Santanom a jeho rodinou spolu s mimoradnymi, doposiaľ nevidenými archívnymi zábermi, vrátane domácich videonahrávok, ktoré vytvoril sám Santana. Uvidíte záznamy z koncertov aj momentky zo zákulisia.

MARTIN ŠKRTEL: BUĎ, ALEBO – 28.9.
Emóciami nabitý film jednej z najväčších osobností slovenského futbalu, kde prezradí to, čo o ňom doteraz nikto nevedel.

Zoznam medzinárodných premiér tu.

 

About Post Author

Baška Rothová

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.