Warning: Undefined array key "action" in /www/p/r/u90284/public_html/wp-content/themes/dual/functions.php on line 2
Kuroshitsuji sa vracia späť po siedmich rokoch - Vydavateľstvo Príbeh
Kuroshitsuji sa vracia späť po siedmich rokoch

Kuroshitsuji sa vracia späť po siedmich rokoch

Read Time:2 Minute, 15 Second

Upozornenie: článok obsahuje spoiler

Začiatkom júla fanúšikov prekvapila správa, že po dlhoročnej odmlke sa možno tešiť na novú, v poradí už štvrtú, sériu populárneho anime Kuroshitsuji. Nové diely môžeme očakávať v priebehu nasledujúceho roka.

Čo vieme o novej sérii?

Crunchyroll, teda americká streamovacia spoločnosť zameraná na anime, mangu a japonské drámy, počas Anime Expo 2023 potvrdila, že nová séria je opäť adaptáciou mangy. Túto skutočnosť potvrdila promo posterom, na ktorom je zobrazená hlavná dvojica Ciel a Sebastian v prostredí Westonskej univerzity.

Bohužiaľ, presný dátum, kedy sa možno tešiť na ďalšiu sériu, zatiaľ nie je známy.

Dobrou správou je, že Daisuke Ono, ktorý dodal Sebastianovi jeho ikonický hlas a Maaya Sakamoto, bez ktorej hlasu si Ciela už len ťažko môžeme predstaviť, naďalej zostávajú v ich rolách.

V čom tkvie popularita Kuroshitsuji?

Tento príbeh popisuje život Ciela, mladého aristokrata z čias viktoriánskeho Londýna, od momentu, ako pri tragédii prišiel o rodinu a prevzal rolu kráľovninho ,,strážneho psa”. Na rozkazy kráľovnej musí vyriešiť záhady, na ktorých ho sprevádza jeho oddaný sluha Sebastian. Sebastian je však až pekelne šikovný…

Kuroshitsuji je historická detektívka s prvkami dark fantasy. O čierny humor nie je núdza. Autorka šikovne vytvorila príbeh, ktorý nielenže je inšpirovaný reálnymi udalosťami a postavami, ale doplnila ho i množstvom premyslených detailov, ktoré deju dodávajú patričnú hĺbku.

Manga vychádza už neuveriteľných sedemnásť rokov. Keďže koniec série je ešte stále v nedohľadne, tak niet divu, že fanúšikovia stále udržujú toto anime pri živote. Premyslený dej, v ktorom bohužiaľ ešte stále vyvstáva viac otázok ako odpovedí, je živnou pôdou pre rozličné fan teórie.

V tomto bode je Kuroshitsuji už akási kultovka – takpovediac nekonečné, no o to nostalgickejšie anime. A práve táto nostalgia a stále prítomné otázniky ťahajú Kuro z pomyselného hrobu.

V akom poradí sledovať jednotlivé epizódy?

Ak ste sa ešte plne neponorili do Cielovho sveta opradeného záhadami (a tragédiami), tak obzvlášť prvé dve série môžu pôsobiť značne mätúco. Preto prinášam menší prehľad, ktorý pomôže vyvarovať sa možným nezrovnalostiam. Pre tých, ktorí preferujú adaptáciu mangy, je ideálne toto poradie:

  • 1. Séria (diely 1 – 15, zvyšok je alternatívna línia deja, ktorá nevychádza z mangy a na ktorú nenadväzujú nasledujúce filmy)
  • Black Butler: Book of Circus
  • Black Butler: Book of Murders
  • Black Butler: Book of the Atlantic

Štvrtá séria bude nadväzovať práve na vyššie spomínaný Book of the Atlantic.

V prípade, že vám postavy z tohto výnimočného anime prirástli k srdcu a neohrdnete ani alternatívnym univerzom, zvyšok epizód je vhodné sledovať v tomto poradí:

  • 1. Séria (diely 16 – 24)
  • 2. Séria

Nám ostatným zostáva len dúfať, že nová séria, ktorá k nám smeruje po všetkých tých rokoch čakania, bude jednoducho diabolsky dobrá.

Zdroj: Crunchyroll ComicYears

About Post Author

Akira

Moje najranejšie spomienky zahŕňajú ceruzku a papier, kedy som snívala, že budem "veľký umelec". Tým, bohužiaľ, či našťastie, nie som, no nutkanie tvoriť je mojím celoživotným parťákom.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *