Kinotipy pre augustové večery

Kinotipy pre augustové večery

Read Time:8 Minute, 41 Second

Všímate si, ako sa nám dni krátia a noci ochladzujú? Leto už svoju silu asi na tento rok vyčerpalo a počasie nám veľmi nepraje – daždivé večery lákajú skôr k pozeraniu filmov, ako vysedávaniu na terasách. Ideálna príležitosť zájsť do kina. Nájdete si v augustovom prehľade filmov svojho favorita?

Fantasty/Sci-fi/Horor

HOVOR SO MNOU (Talk To Me; 3.8.)

Skupina kamarátov narazí na záhadnú mumifikovanú ruku, o ktorej zistia, že ich dokáže dočasne spojiť so svetom duchov, ak sa ruky chytia a vyslovia: “Hovor so mnou!”. Nebezpečná hračka sa stáva hlavnou atrakciou večierkov a vzbudzuje čoraz väčší záujem na sociálnych médiách. Pri jednom zo seáns sa však svety spoja príliš nadlho, čím prebudí a vypustí hrozivé nadprirodzené sily. >>> Trailer

MEG 2: NÁVRAT DO HLBÍN (MEG 2: The Trench; 3.8.)

Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno, kde budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. >>> Trailer

V ZAJATÍ ZLA (Cobweb; 10.8.)
Tento horor bol spomínaný už v júlovom zozname, no do našich kín príde až tento mesiac.
Čo sa deje v starom dome? Osemročný Peter počuje záhadné klopanie spoza stien, rodičia ho však presviedčajú, že si to iba predstavuje. Lenže niektoré temné tajomstvá nie je možné ukryť. Kto alebo čo spôsobuje to záhadné klopanie? A ako sú do toho zapletení Petrovi rodičia? Trailer tu.

BLUE BEETLE (17.8.)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď si Scarabeus, mimozemská biotechnológia, vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, získa neuveriteľné brnenie s mimoriadnymi schopnosťami, ktoré navždy zmení jeho osud, a stane sa superhrdinom BLUE BEETLE. >>> Trailer

ČAROVNÁ FLAUTA (The Magic Flute; 31.8.)

17-ročný Tim je študentom spevu na medzinárodnej Mozartovej internátnej škole v rakúskych Alpách. Raz v noci objaví starý tajný portál, ktorý ho zavedie do sveta Mozartovej Čarovnej flauty. Tam sa ako princ Tamino zoznámi s vtáčnikom Papagenom, s ktorým musí každú noc prežiť nebezpečné dobrodružstvá, aby oslobodil princeznú Paminu, ktorú drží v zajatí princ Sarastro. Cez deň naďalej chodí do školy a okrem iného sa snaží získať rolu Tamina vo výročnej školskej inscenácii Čarovná flauta. A spoznáva aj Sophie, ktorá mu poriadne zamotá hlavu. >>> Trailer

Pre deti

NINJA KORYTNAČKY: MUTANTSKÝ CHAOS (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem; 3.8.)
Korytnačky Donnie, Micky, Leo a Raf sú úplne normálni tínedžeri, ktorí milujú dobrodružstvo a neznášajú nudu. Tej majú v poslednom čase dosť, pretože Splinter ich pozorne stráži v ich kanalizačnom brlohu. Celkom oprávnene sa bojí, že ich ľudia neprijmú. Ale aj tie najlepšie bezpečnostné opatrenia majú svoje medzery a jedného dňa korytnačí chlapci preniknú do jednej z nich a narazia na April. Obyčajné ,,ľudské,, dievča, ktoré sníva o tom, že sa stane neohrozenou reportérkou. Spoločne sa rozhodnú vydať po stopách Superflya, tajomného vládcu podsvetia, na ktorého je polícia krátka.

BOCIAN RIŠKO 2 (Richard the Stork 2; 24.8.)
Malého vrabca Riška odmalička vychovávajú bociany. Keď však odvážnemu Riškovi zakáže starý bocian viesť bocianí kŕdeľ, Riško sa nahnevá a odíde preč hľadať nové dobrodružstvo. Zaletí až do ďalekého púštneho mesta, kde nájde nových vtáčích kamarátov, ktorým treba pomôcť. Spolu sa pustia bojovať proti nafúkanému pávovi.

Iné americké projekty

GRAN TURISMO (10.8.)
Akčný film inšpirovaný skutočným príbehom obyčajného tínedžera Janna, ktorého vášňou je hranie kultového Gran Turisma. Keď sa prihlási do súťaže o možnosť závodiť na skutočnom okruhu, je odhodlaný získať prestížne miesto v stajni Nissan. No čoskoro zistí, že v reálnych pretekoch je v stávke oveľa viac, než si kedy dokázal predstaviť spoza obrazovky počítača.

PSIA JAZDA (Strays; 17.8.)
Dva mesiace po svetovej premiére prichádza táto bláznivá komédia do našich kín. Hlavnými postavami tejto komédie sú opustené psy a medzi nimi Reggie, ktorý sa rozhodne pomsiť svojmu pánovi za to, že ho vykopol z domu. Hovoriace psíky síce môžu vyzerať na prvý pohľad rozkošne, ale ich dialógy plné vulgarizmov rozhodne nie sú pre deti.

METALLICA M72 WORLD TOUR LIVE FROM TX (19. a 21.8.)
Dva koncertné večery M72 World Tour, ktoré budú vysielané naživo z texaského AT&T Stadium v Arlingtone. Každý večer bude mať kapela pripravený iný zoznam skladieb zo svojej viac než 40ročnej kariéry. Od debutu Kill ‘Em All z roku 1983 až po dlho očakávaný nový singel 72 Seasons z roku 2023. Behom oboch nocí Metallica odohraje viac než 30 svojich skladieb, a ani jednu nezopakuje počas oboch večerov.

VRAŽEDNÁ JAZDA (Retribution; 24.8.)
Mattovi Turnerovi (Liam Neeson) na ceste do školy s deťmi tajomný hlas v telefóne oznámi, že v jeho aute je bomba. Ak chce zachrániť svoju rodinu, musí konať podľa inštrukcií záhadného neznámeho a splniť niekoľko úloh za krátky čas bez toho, že by o tom komukoľvek čokoľvek povedal.

EQUALIZER 3: POSLEDNÁ KAPITOLA (Equalizer 3; 31.8.)
Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii.

HVIEZDY NAPOLUDNIE (The Stars at Noon; 31.8.)
Neviazaná mladá americká novinárka a anglický obchodník s väzbami na ropný priemysel sa náhodou stretávajú v súčasnej Nikarague pri plnení svojich záhadných úloh. Obaja sa do seba vášnivo zamilujú, hoci toho o svojej skutočnej profesijnej identite vedia len málo. Zúfalo sa snažia utiecť z krajiny, odkiaľ ich tamojšie mocné sily nechcú nechať odísť

Európske (a iné) kino

THE FIRST SLAM DUNK (10.8.)
Z legendárneho ONE PIECE STUDIO TOEI ANIMATION prichádza jedna z najpopulárnejších mang na veľké plátno. The First Slam Dunk vtiahne diváka cez pot a slzy, do napínavého príbehu odohrávajúceho sa na strednej škole Shōhoku.

JAILER (10.8.)
Muthupandi šťastne odišiel do dôchodku a žije so svojou rodinou v Chennai. Rád trávi čas so svojím šesťročným vnukom. Jeho syn Arjun je zástupcom komisára. Celé roky sleduje prípad, aby vystopoval hlavného podozrivého. Náhle však zmizne, a Muthupandi ho ide hľadať. Čo sa stane Muthupandimu a jeho rodine, tvorí vyvrcholenie príbehu.

LETNÉ SVETLO A POTOM PRÍDE NOC (Summerlight… and Then Comes the Night; 17.8.)
Islandský oceňovaný režisér Elfar Adalsteins nakrútil drámu o riedko osídlenej dedine na Islande, kde všetci jej obyvatelia žijú ďaleko od seba. Práve toto geografické zasadenie je vhodné pre tento druh svojrázneho, láskavého a humorného filmu o tom, akí odlišní, a predsa podobní, sme my ľudia. Príbeh o vzťahoch, strastiach a radostiach poprepletaných v príbehoch vidiečanov. Podľa rovnomennej knihy slávneho islandského autora Jóna Kalmana Stefánssona.

ONEMANSHOW: THE MOVIE (17.8.)
Po viac ako polročnej odmlke sa na scénu vracia český provokatér Kamil Bartošek, známy ako Kazma. Internetový fenomén, ktorého videá majú milióny pozretí a vyvolávajú kontroverzné reakcie, uvedie do kín celovečerný film. Dlhopripravovaný projekt, na ktorom Kazma a jeho tím pracovali v najprísnejšom utajení 4 roky, sa už v augusta dočká svojho veľkého odhalenia v slovenských kinách.

ZÁZRAČNÝ APARÁT (And the King Said, What a Fantastic Machine; 17.8.)
Zázračný aparát, film ocenený na festivale Sundance, mapuje vývoj médií v posledných 150 rokoch. Fascinujúca koláž videí zachytáva ľudstvo posadnuté obrazom, šikovne prepletá preslávené virálne úryvky z našej kolektívnej vizuálnej pamäte, ktoré prenášajú diváka v čase, priestore a skúsenostiach. Táto audiovizuálna explózia nabáda k zmene pohľadu na seba i svet okolo nás. Pútavý a provokatívny film produkovaný Rubenom Östlundom (Štvorec, Trojuholník smútku) prináša množstvo otázok, napríklad ako ďaleko sme schopní zájsť pre najviac „lajkov“ a vzhliadnutí.

#ANNAISMISSING (24.8.)
Anna, influencerka známa svojím provokatívnym obsahom, sa na sieťach tajomne odmlčí. Keď pätnásťročná Nina nájde fotku polonahej Anny v mobile svojho otca, rozhodne sa ju vypátrať. Sled ďalších udalostí zmení život ako Nine tak jej rodine. Thriller #annaismissing je voľným filmovým pokračovaním úspešného seriálu #martyisdead oceneného International Emmy Award 2020.

DOVBUŠ (Dovbush; 24.8.)
Na začiatku 18. storočia znamená cudzia nadvláda pre karpatských Huculov temné časy. Dvaja bratia Dovbušovci sa stanú opričníkmi – horskými zbojníkmi. Z oboch bratov sa však stanú nepriatelia – jednému ide len o peniaze, druhý – Oleksa – bojuje za svoj ľud. Karpatmi otriasa vlna povstaní. Šľachta využíva svoju vojenskú silu, aby sa pokúsila Dovbuša zabiť a zničiť jeho legendu. Dovbuš ich však preľstí. Zúfalí páni vymyslia rafinovaný plán a zaútočia na Achillovu pätu neporaziteľného zbojníka – jeho lásku k Maričke, jeho láske z detstva. Kto bude vrahom, ktorý zaútočí na Opriška, ktorého k nesmiernej sile a odvahe inšpirovali ľudové povesti? Zničí zradný plán lordov hrdinu skôr, ako stihne doviesť svoj ľud k slobode?

DVE SLOVÁ AKO KĽÚČ (Dvě slova jako klíč; 31.8.)
Voľné pokračovanie filmu Úsmevy smutných mužov sleduje osudy rôznych ľudí na niekoľkých kontinentoch, ktoré sa postupne prelínajú a nakoniec sa spoja do jedného príbehu. Japonský biznismen sa chce zmieriť s dcérou, ktorú v detstve opustil, a vydáva sa s ňou na cestu do Himalájí. Slobodná matka v Českej republike dostane záhadný list s dôležitým odkazom. Maliar a vyliečený alkoholik stretáva krásnu ženu a získava nečakanú možnosť rodinného života. Spisovateľ vezme svojho priateľa s jeho vnútornými démonmi na cestu do indonézskej džungle. Kňaz v New Yorku sa musí vyrovnať so zvláštnymi snami a starý muž čaká na odľahlom mieste kdesi na brehu Baltského mora na návštevu svojho syna. Každá z postáv stojí pred veľkou zmenou v živote a jej činy môžu ovplyvniť osud ostatných postáv. Ich životy sa začnú prelínať a nakoniec sa spoja do jedného veľkého príbehu.

 

Augustové premiéry v žánri FF/SF/H, ktoré ešte nemajú stanovený dátum premiéry na Slovensku, alebo sa do našich kín nedostanú:

Sci-fi/Post-apo
STRONGHOLD (1.8.)
APORIA (11.8.)
THE POD GENERATION (11.8.)
JULES (11.8.)
BABYLON 5: THE ROAD HOME (15.8.)
LANDSCAPE WITH INVISIBLE HAND (18.8.)
THE MOON (18.8.)

Horor
Zom 100: Bucket List of the Dead (3.8.)
HEIR OF THE WITCH (4.8.)
THE THING BEHIND THE DOOR (8.8.)
WOLF HOLLOW (8.8.)
SUMMONING THE SPIRIT (8.8.)
THE LAST VOYAGE OF THE DEMETER (11.8.)
HAUNTING OF THE QUEEN MARY (18.8.)
BAD THINGS (18.8)
BIRTH/REBIRTH (18.8.)
STORAGE LOCKER (22.8.)
SLOTHERHOUSE (30.8.)

Fantasy
THE MONKEY KING (18.8.)
Metalocalypse: Army of the Doomstar (22.8.)
ONE PIECE (31.8.)

Celý zoznam augustových filmov tu.

 

 

Baska Rothova

About Post Author

Baska Rothova

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.