Kráľovstvo podsvetia – vychádzajúca hviezda v Dark romance

Kráľovstvo podsvetia – vychádzajúca hviezda v Dark romance

Nevieš, kto som, a ja ti to neprezradím. Nepoznáš moje skryté úmysly. Minulosť pre teba ostáva záhadou. Jediné, čo vieš, je, že sa nezastavím, kým nedosiahnem svoje. Ovládnem tvoju dušu, rozdrvím ti srdce. Je všetko len náhoda? Alebo ide o dokonale premyslený plán? Zakázaná príťažlivosť k nepriateľovi ju môže vyjsť pekelne draho. Najmä keď musí obetovať to najdôležitejšie – vlastnú slobodu. Pre nátlak rodiny je Vivian nútená podriadiť sa nemilosrdnému zákonu – vydať sa za hlavu nepriateľskej mafiánskej rodiny. Lenže čo ak ani vynútené spojenectvo nie je zárukou bezpečia? Na scénu však prichádza ON. Jeho mrazivý pohľad vás v sekunde spáli, pričom na jeho meno už nikdy nezabudnete.

Vyjsť z komfortnej zóny a prečítať si knihu zo žánru, v ktorom nemám takmer nič načítané, mohla byť najväčšia chyba alebo priznanie, že aj dark romantika sa mi môže páčiť. Ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že sa romantike v knihách vyhýbam ako čert krížu. Neviem oceniť knihu, ktorá by mala na sebe nálepku romantiky. Potrebujem v nej cítiť viac, postavy musia byť prepracované a chémia fungovať. Nároky v tejto literatúre sú u mňa položené pomerne vysoko. Ale teraz sa poďme spoločne pozrieť na debutové dielo talentovanej, vychádzajúcej hviezdy. Ako obstála kniha v mojich očiach?

Dej knihy

Kráľovstvo podsvetia
Title: Kráľovstvo podsvetia
Published: 2024
Page Count: 304
Format: Pevná väzba
Edition: 1
Series Number: 1
Značka:

Budem sa snažiť nezachádzať do detailov, nechcem zobrať potencionálnemu čitateľovi vietor z plachiet. pri čítaní prológu som si myslela, že kniha padne do kategórie, z ktorej sa tak skoro nevyhrabe. Niekedy mi prišli zbytočné opisy. Napríklad farba nábytku a podobne. Ale pri čítaní ďalších kapitol sa všetko naladilo na správnu vlnu. Musím uznať, že sa vo mne objavili aj menšie pochybnosti. Príbeh o mafiánskych rodinách, dohodnuté manželstvo, nejaké tie problémy. Musím pochváliť, že kniha nebola len točenie romantiky stále dookola. Nejednalo sa o príbeh, kde by prebehla láska na prvý pohľad a čakal by ich šťastný happy end. Dokonca sa v knihe našla aj nejaká tá vražda (veľká škoda, že len povrchovo napísaná, opäť by sa mi hodilo trocha povenovať sa scéne), pri ktorej moje srdiečko bolo spokojné.

Mohla by som vytknúť, že sa v knihe nachádzalo pomerne málo spomínanej “temnoty, podsvetia”. Chcela som vedieť viac, nahliadnúť do kráľovstva podsvetia a vidieť mafiánske kruhy a rodiny z ich vnútra. Ale keďže bola kniha písaná prevažne z pohľadu Vivian, ktorá bola celý život uväznená v zlatej klietke, dokážem to pochopiť. Je veľká škoda, že sa kniha neodohrávala viac z pohľadu hlavného hrdinu, ktorý bol zaujímavejší svojou osobnosťou a taktiež aj s problémami. Nie je to negatívum, ale len menší postreh.

Dej sa niesol z jednej zápletky do druhej. Ak si človek myslel, že prišiel na korienok problému, objavil sa nový, možno ešte väčší. Musím uznať, že ma to ako čitateľa udržovalo po celý čas v napätí. Od začiatku po koniec mala kniha atmosféru a držala sa jej pevne zubami nechtami. Pri niektorých scénach by som si predstavila trocha viac venovaného času. Napríklad koniec knihy; boli okamihy, kedy sa scény zdali uponáhľané. Alebo skôr okolnosti, ktoré sa tam diali. Scény by si zaslúžili viac priestoru a pozornosti.

Niektoré veci sa mi zdali predvídateľné. Bystrému čitateľovi dôjdu nejaké tajomnstvá okolo neznámeho a záhadného Kassiana takmer okamžite. Takže niektoré zistenia v knihe neboli pre mňa pozoruhodnými, ale aspoň úsmevnými. Ale čo sa týka konca knihy (čo nebudem samozrejme prezrádzať), tam urobila autorka veľmi dobrý ťah. Zaujímavé, nepredvídateľné a dokáže navnadiť na pokračovanie.

Erotických scén nebolo veľa. Čo pre mňa osobne bolo len obrovské plus.

Štýl autorky mi prišiel sympatický. Niekoľkokrát som aj zabudla, že mám možnosť čítať debutové dielo. Aj to bude dôvod, kedy určite siahnem aj po ďalších knihách od autorky.

Postavy

Nájsť človeka, ktorému by sa 100% páčila hlavná ženská postava, by bolo obtiažne. Určite sa nejaký čitateľ nájde, ale ja to bohužial nebudem. Čo sa týka Vivien, nesadla mi od prvej kapitoly. Jej správanie, takmer okamžitá zamilovanosť do Kassiana, kedy cítila zvláštne pocity v bruchu, mi prišli horšie ako dýka do oka. Ale nesprávalo by sa podobne každé dievča, ktoré by bolo vychovávané v zlatej klietke? Ak sa človek zamyslí, aký život Vivien žila, jej správanie by sa dalo odpustiť. Ako som vyššie spomínala, bolo mi ľúto, že sa kniha nezamerala skôr na pohľad niekoho iného. Ale v tomto prípade musím uznať, že sa jedná o môj zaujatý pohľad, kedy očakávam od postavy viac.

Kasian – neznámy, krásny, tmavovlasý, vyšportovaný, potetovaný. Muž snov. Skrývajúci mnoho tajomstiev. Zahrával sa s Vivien, nezamiloval sa do nej pri prvom dotyku alebo pohľadu. Čo si veľmi cením! A dávam jedno veľké pozitívum. Držal si charakter od začiatku po koniec. Možno nie som ten typ čitateľa, ktorý by kvôli nemu padol na zadok a rozplýval sa nad každou vetou, ktorá je vyslovená, ale aj tak sa mi ako postava páčil. V knihe sa nachádzali aj kapitoly z jeho pohľadu. Čo je ďalším plusom pre knihu! Vôbec by mi nevadilo, dokonca by som bola šťastejšia, ak by sa pokračovanie zameralo prevažne na neho. Hoci aj celá kniha len z jeho pohľadu.

A cenu za najlepšiu postavu v knihe získavá pes Amudis. Je jedno, aká scéna sa nachádzala v knihe, čo sa v nej dialo, ale v momente, keď sa objavil Amudis, na tvári sa mi objavil úsmev.

Pár slov na záver

Veľká poklona pre spracovanie obálky a celkovej grafiky knihy.

Na záver by som chcela poznamenať, že aj napriek tomu, že som vytkla niekoľko vecí, tak sa mi kniha páčila. Oplatí sa prečítať. Debut začínajúcej autorky bol priam krásnym štartom. Teším sa na pokračovanie.

Recenziu od Popcorn nájdete tu.

Rozhovor s autorkou nájdete na našom blogu.