Read Time:3 Minute, 21 Second

(kapitola 8)


Isabelle ležala na posteli a dlho premýšľala. Zrazu sa jej v hlave začali ozývať šepoty a rozbolela ju hlava na chvíľu. Cítila, ako sa jej stavy zhoršujú. „Určite umriem..“- hovorila si nahlas. Napokon sa rozhodla vyjsť z izby a vziať si nejaké prášky proti bolesti. Keď došla do kuchyne, ledva sa chytila kuchynskej linky, aby nespadla. Hlasy sa ozývali čoraz silnejšie, smiali sa a kričali. „Ticho!! Buďte už ticho!“- nahlas kričala. „Isabelle!“- Olivia ku nej pribehla. „TICHO!!“- zakričala ešte hlasnejšie a všetky skrinky na linke sa otvorili a celá kuchyňa sa otriasla. „To nie, už sa to začína.“- pomyslela si Olivia sama pre seba.
Prešla hodina a Olívií sa Isabelle podarilo uspať. „Mami?“- ozvala sa ku nej Nicole. „Čo sa to s ňou deje?“- opýtala sa. „Nechcem o tom rozprávať.“- povedala a odišla z izby. „Ale raz jej to povedať musíš! Dejú sa s ňou strašné veci a myslím, že to bude ešte horšie.“- už aj Nicole bola nahnevaná. „Pozvem tu mojich dvoch dobrých priateľov, možno že sa atmosféra uvoľní, počkaj tu.“- Olivia odišla z izby, aby si zavolala. Kým Olivia volala, Nicole sedela pri Isabelle a strážila ju.
Prešla hodina a Isabelle sa zobudila a presne vtedy prišli aj priatelia, ktorých Olívia zavolala. Isabelle vošla do obývačky a zbadala ich. „To je Sam a Dean.“- bola prekvapená. „Ty ich poznáš?“- Olívií sa nechcelo veriť. „Samozrejme, boli v kníhkupectve a kupovali si knihy.“- Isabelle sa usmiala. „Dobre, nastal čas, aby som ti niečo povedala.“- Olivia sa osmelila. „Ale nezabi ma, dobre?“- dodala. „A prečo by som ťa mala zabiť?“- Isabelle si sadla do kresla. „Poviem ti najprv niečo o sebe.“- Olivia si ku nej sadla. „Veríš na duchov, príšery, anjelov, démonov, Diabla, alebo Boha?“- opýtala sa. „No áno. S duchmi som už niečo zažila. Prečo sa pýtaš?“- Isabelle nechápala. „Som lovec..“- prezradila jej. „Lovec duchov, démonov a podobne.“- dodala. „Čože?!“- Isabelle sa zľakla. „A teraz ti poviem o tvojej mame niečo.“- rozhodla sa jej prezradiť všetko. „Tvoja matka bola nábožná, milovala svojho manžela a porodila mi krásnu dcéru, Nicole. No po skoro roku jej manžel umrel a ona sa zrútila a vtedy sa objavil Michael.“- povedala. „Michael? Aký Michael?“- Isabelle nechápala. „Michael, archanjel Michael. Tvoja matka sa do neho zamilovala a krátko po tom splodili teba. Ty nie si obyčajná žena, Isabelle. Si Nephilim, máš veľké schopnosti, preto sa deje to, čo sa deje. Keď si sa narodila, tvoja matka umrela a potom som si vás vzala ja do starostlivosti. Ty a Nicole ste sestry, ale nevlastné. Vaša matka bola krásna, volala sa Christina.“- prezradila jej všetko. Isabelle sa na Oliviu neveriacky pozerala. „To si nám nemohla povedať skôr?“- Isabelle sa konečne ozvala. „Anjeli ťa chceli zabiť, ale Michael ťa zamaskoval tak, aby ťa nenašli a preto si sa dlho neprejavila, až doteraz.“- dodala Olivia. „Lenže mňa niekto prenasleduje.“- Isabelle znervóznela. „Ja viem, srdiečko moje. Budeš sa musieť brániť a to tvrdo. „Ak ti to nevadí, priniesli sme sem aj Jacka.“- ozval sa Sam. „Nevadí, Isabelle to pomôže.“- Sam odišiel za Jackom. Jack napokon prišiel a ich pohľady sa stretli. „Kto si?“- Isabelle sa opatrne ozvala.
„Som Jack, som Nephilim.“- predstavil sa. „Aj ty?“- Isabelle bola rada, že nie je sama. Zrazu zase počula hlasy, smejúce a kričiace hlasy a medzi nimi aj jeho hlas. „Isabelle…“- šepkal. „Daj mi pokoj!“- začala kričať a zakrývala si uši. „NIE!!“- vykríkla a praskli všetky žiarovky v dome a popadali sochy z vitrín. Skriňa začala zrazu horieť. „To nie!“- Dean začal oheň hasiť a nadával. „Už sa to začalo a bude aj horšie. Si mocnejšia než samotný Michael.“- zrazu sa za ňou zjavil Castiel. „Ježiši Kriste!“- Isabelle podskočila a tlakovou vlnou odhodila Castiela ďalej od seba. „P-Prepáč!“- Isabelle si uvedomila, čo urobila a tak pomohla Castielovi postaviť sa. „Ďakujem ti, som Castiel.“- ozval sa ku nej. „Ja som Isabelle.“- povedala a namierila si to von z domu. „Kam ideš?“- opýtala sa Nicole. „P-Potrebujem si prevetrať hlavu a zmieriť sa s tým, že som možno monštrum.“- povedala a odišla von.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *