Lost in time – heart of innocence (kapitola 1)

Lost in time – heart of innocence (kapitola 1)

Read Time:3 Minute, 22 Second

 

Prinášam vám prvú kapitolu môjho FanFiction príbehu. Dúfam, že sa vám bude aspoň trochu páčiť.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

(kapitola 1)

19. storočie:

Damian sa nervózne prechádzal po chodbe. „Len pokoj Damian..“- ozval sa Malcolm C. Lvellie. „Ako môžem byť pokojný, keď mi vedľa rodí žena?! A ty mi to dieťa chceš hneď vziať?! Nemôžeš trochu počkať, kým vyrastie?!“- nahneval sa. „To nepočká, bude z neho exorcista. Tomu už nezabrániš.“- ozval sa Malcolm. „Nikdy!!“- Damian nechcel, aby jeho dieťa bolo exorcistom. „Len sa upokoj, Malcolm má pravdu, tvoje dieťa bude exorcista, či chceš alebo nie..“- spoza rohu sa objavil Bookman. „Ty tiež začínaš?!“- Damian sa k Bookmanovi otočil. „Ty sa zo svojho vnuka snažíš urobiť bookmana a teraz mal len rok!“- kričal na neho. „Pretože je to jeho osud..“- dodal Bookman.

Napokon z izby vyšla sestra. „Nehádajte sa! Mimochodom pane, máte dcérku…Vaša manželka porodila.“- usmiala sa na neho. Damian sa potešil a okamžite utekal za Victoriou. Ona držala v náručí malé spiace klbko. „Bude sa volať Lillith.“- ozvala sa a bola trochu unavená. Potom tam vošiel Malcolm a Bookman. „Je čas…“- ozval sa. „Nie! Ešte nie!! Neberte mi ju!“- Victoria spanikárila. „Len pokoj páni, dieťa musí byť istý čas pri matke.“- sestrička tam vošla. „Nemáme už čas, musíme ju vziať za Hevlaskou..“- Malcolm odporoval.

Zrazu sa ozval výbuch a do miestnosti vstúpil jeden z Noah klanu. „Konečne vás mám.“- usmial sa Sheril Kamelot. „To nie!“- Damian na neho zaútočil, no Sheril ho len odrazil. „Nemáš šancu, vydaj mi svoju dcéru a ušetrím tvoju ženu.“- usmial sa spokojne Sheril. „To nikdy!!“- zrazu na neho vypustil vzdušný vír, no aj ten Sheril odrazil. „Nejako si nám zoslabol.“- zasmial sa. Zrazu sa tam objavili aj iní exorcisti a začali so Sherilom bojovať. Damian to využil a okamžite premiestnil Srdce nevinnosť a aj jeho nevinnosť do malej Lillith, aby ich nezničili.

„Victoria, vieš čo máš robiť..“- šepol Damian zarmútene. „T – To nedokážem..“- rozplakala sa. „Musíš, inak našu dcéru zabije..“- povedal. „Lillith…. zbohom.. Milujem ťa, dcérka..“- dodal a pobozkal Lillith, potom vstal a utekal bojovať. Victoria sa na Lillith pozrela a mávnutím rukou otvorila bránu do dimenzie a taktiež do nej vložila svoju vlastnú nevinnosť a Lillith ju priala. „Niekto ťa isto nájde…. Zbohom dcérka..“- s plačom ju Victoria pobozkala a napokon ju pustila do dimenzie. Keď sa brána zavrela, Damian a Victoria boli zabití.

Rok 1997:

V Katedrále Sv. Pavla sa práve jeden starší kňaz modlil, keď tu zrazu sa pred ním objavila neznáma brána. „Čo to je?!“- prestal sa modliť a vzdialil sa. Brána po chvíľke zmizla a na oltári ležalo malé dieťa, bolo to dievčatko – Lillith. „Pre pána Jána..“- ozval sa kňaz a vzal dieťa, na ktorom bol list, kde bolo napísané – „Prosím, postarajte sa o moju dcérku…Volá sa Lillith.“- a bolo tam aj napísané meno, ten list bol od Victorie a Damiana Winchestrových. „Chápem…“- šepol a rozhodol sa, že to dieťa bude vychovávať.

 

Rok 2014:

Nad katedrálou svietilo Slnko a Lillith si nerušene čítala knihu. „Stále si len čítaš knihy, nájdi si nejakých priateľov..“- upozornil ju. „Nemám záujem sa s niekým priateliť..“- hundrala Lillith. „Ach…. Už zase sa to začína..“- Michael sa chytil za hlavu. Michael bol ten starší kňaz, ktorý sa jej ujal, keď sa mu zjavila Lillith na oltári. Teraz však už mal 70 rokov. „Nemám žiaden čas sa s niekým priateliť, mám tu nejaké povinnosti..“- dodala Lillith. „Neboj, onedlho budeš mať väčšie povinnosti.“- povedal potichu a s úsmevom, aby to Lillith nepočula. Ona si ho však ani nevšímala, začítala sa do jednej veľmi záhadnej knihy. Boli tam záhadné spisy, ktorým poriadne nerozumela. „Michael?? Kto sú to Akumy?“- otočila sa k nemu, on sa zrazu zľakol. „No…. to sú démoni, ale trošku iný…“- ozval sa a rýchlo vošiel do katedrály. „To si mi teda pomohol, starec..“- zahundrala Lillith a čítala si ďalej. Zrazu jej tú knihu vzal. „Nesmieš toľko čítať. Poď mi trochu pomôcť.“- usmial sa na ňu. Nechcel, aby túto knihu čítala. Napokon sa postavila a vošla s Michaelom do katedrály netušiac, aký osud ju čaká.

 

To be continued…..

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *