Warning: Undefined array key "action" in /www/p/r/u90284/public_html/wp-content/themes/dual/functions.php on line 2
Ktoré sú najlepšie sci-fi RPGčka? - Vydavateľstvo Príbeh
Ktoré sú najlepšie sci-fi RPGčka?

Ktoré sú najlepšie sci-fi RPGčka?

Read Time:3 Minute, 4 Second

Solídny príbeh je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré tvoria počítačovú hru. Ak sú príbeh a postavy napísané skvele, dokážeme do istej miery privrieť oko nad technickými nedostatkami hry. V ideálnom prípade sa spojí skvelý dej s výborným ovládaním a herným prostredím, a tak vznikajú kultové hry. Portál GameRant nedávno zverejnil rebríček najlepších sci-fi RPGčiek všetkých čias – a tvorí ho nasledujúcich 8 hier:

8. Cyberpunk 2077

Tvorcovia Zaklínača vydali v roku 2020 akčné sci-fi RPGčko, ktoré hráča prenesie do USA z alternatívnej budúcnosti – konkrétne do veľkomesta Night City v slobodnom štáte Kalifornia. Hráčova postava nazvaná jednoducho V je kyberneticky vylepšený nájomný žoldnier, ktorý získa vzácny hardware, kľúč k nesmrteľnosti. PC verzia hry získala napr. na Sector.sk 10/10 (recenzia tu).

7. NieR: Automata

Hra sa odohráva v ďalekej budúcnosti. Ľudstvo opustilo Zem, aby utieklo pred nebezpečnými mimozemšťanmi a o planétu tak bojújú dve mechanické formy života – mimozemskí roboti a androidi, ktorých vytvorili ľudia. A práve za ľudstvo hráč bojuje prostredníctvom androidov 2B, 9S a A2. Ak hru nepoznáte, možno vás k hraniu presvedčí recenzia zo Sector.sk, v ktorej hra dostala hodnotenie 9/10.

6. The Outer Worlds

Hra od tvorcov Falluot, v ktorej ľudstvo ovládané megakorporáciami kolonizuje vesmír. Vesmírna loď Hope mala kolonistov doviezť do systému Halcyon, avšak kvôli technickej poruche dorazí do cieľa o desiatky rokov neskôr. Uznávanému vedcovi sa podarí oživiť jedného z kolonistov na lodi Hope a hráči sa tak ocitnú uprostred tvrdého boja medzi mega-korporáciami a rôznymi rebelskými frakciami. Hodnotenie: 8/10.

5. Mass Effect Trilogy

Legendárna trilógia od BioWare z rokov 2007-2012 bola remastrovaná a vydaná ako Legendary Edition v roku 2021. Hráči jednotlivými dielmi prechádzajú s postavou veliteľa Sheparda (alebo veliteľky, ako sa komu páči) a ich úlohou je zjednotiť vesmírne rasy v boji proti záhadnému nepriateľovi, ktorého jediným cieľom je zlikvidovať všetok inteligentný život. Hodnotenie: 9,5/10.

4. Star Wars: Knights of the Old Republic

Štyritisíc rokov pred Galagtickým impériom zahynuli stvoky rytierov Jedi v boji proti neľútostným Sithom. Ty si poslednou nádejou rádu Jediov. Dokážeš ovládnuť úžasnú Silu, aby si zachránil Republiku? Alebo sa necháš zlákať temnou stranou?

Ďalšia vysokohodnotená hra od štúdia BioWare. 9,3/10.

3. Final Fantasy VIII

Hra vyšla v roku 1999 pre PlayStation, ale postupne sa rozšírila aj na ostatné platformy. V dobe svojho vydania vyvolala svojou kombináciou skvelého príbehu, grafiky a herného prostredia doslova senzáciu a hráči aj kritici z nej boli nadšení. Príbeh Squalla Leonharta je populárny dodnes a častokrát je považovaný za jeden z top 3 príbehov FF frančízy; hra sa dočkala remasteru v roku 2019.

2. System Shock 2

Vitajte na vesmírnej lodi Von Braun. Vaša postava sa prebudí z kryospánku na palube lode, na ktorej sa muselo stať niečo strašné. Stopy skazy a mŕtvoly sú na každom kroku – a vašou úlohou bude zistiť, ako sa najmodernejšie vesmírne plavidlo dostalo do takého stavu. V recenzii na Sector.sk získala hra hodnotenie 9,4.

1. Deus Ex: Human Revolution

Toto akčné RPG je prequelom pôvodnej hry Deus Ex a odohráva sa v roku 2027, v cyberpunkovej alternatívnej budúcnosti. Hlavnou postavou je Adam Jensen, bývalý líder SWAT tímu, ktorý po neuposlúchnutí príkazu prišiel o prácu. Ako nový šéf bezpečnosti vo firme Sarif Industries sa ocitá uprostred boja medzi korporáciami, zaoberajúcimi sa biotechnológiami a vylepšovaním ľudského tela, a skupinami, ktoré sú proti týmto vylepšeniam. Údajne najlepšie sci-fi RPG získalo na Sector.sk hodnotenie 9,5.

Našli ste si v rebríčku svojich favoritov, alebo by ste nominovali iné hry? Jedno je isté – vzhľadom na honotenia má hráčovi každá čo ponúknuť.

About Post Author

Baška Rothová

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.