Vyšlo prvé číslo hororového fanzinu Mort

Vyšlo prvé číslo hororového fanzinu Mort

Read Time:1 Minute, 32 Second

Kvalitného čítania nikdy nie je dosť, a preto táto správa poteší hlavne fanúšikov a autorov hororov – v Česku v prvej polovici januára vyšlo prvé číslo hororového fanzinu Mort. Časopis na svojich 48 stranách ponúka množstvo zaujímavého obsahu:

  • Krátka poviedka Morta Castla
  • Poviedka od Romana Bíleka a rozhovor s ním
  • Rozhovor s Alenou Čadovou a jej tvorba
  • Hororová poézia
  • Predhovor k antológii Czech Extreme, ktorá vyšla v USA, od Honzu Vojtíška
  • Pohľad na Clivea Barkera od spisovateľov Johna Eversona, Marka Hautalu a Karoliny Kaczkovskej
  • Dočítate sa aj o Morticii Addams, kapele Mortician a herečke Dine Meyer.
Mort Castle s prvým dielom fanzinu

To samozrejme nie je všetko, takže ak ste zvedaví, čo ešte prvý diel obsahuje, môžete si ho objednať v e-shopoch Golden Dog alebo Carcosa. Dostupný bude aj na festivaloch a conoch – napr. Nigror v Brne (25.2.), v marci na knižnom festivale v Ostrave alebo v máji v Prahe počas festivalu Svět knihy.

Šéfredaktorom fanzinu Mort je Honza Vojtíšek, ktorý už má s vydávaním časopisu bohaté skúsenosti (bol šéfredaktorom elektronického magazínu Howard), a poviedku od neho nájdete napríklad aj v antológii Na hroby, prípadne hoďte očkom aj na jeho knihy Kazatel a Ďáblův hřbet, ktorá vznikla v spolupráci s Ivanom Kučerom a vyšla len nedávno (a je dostupná napr. tu).

Takto vznikal Mort

„Mort je návrat do mého punkového undergroundu, kdy jsem v 90. a 00. letech přesně tímto stylem vydával nejeden fanzin. Čistá fyzická práce přepisování, trhání, stříhání, vytváření vhodných podkladů, kopírování a skládání. Ale hlavně radost. Mort je kus mně samotného,“ prezradil nám Honza Vojtíšek.

Ďakujeme Honzovi Vojtíškovi za fotografie a želáme mu, aby ho táto práca dlho bavila a aby mal časopis veľa priaznivcov.

About Post Author

Baška Rothová

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *