Nové číslo časopisu Charon už čoskoro!

Nové číslo časopisu Charon už čoskoro!

Read Time:2 Minute, 9 Second

Nie je to prvoaprílový žart. Tretie číslo slovenského hororového elektronického magazínu Charon vychádza už 1.4. a bude celkom zadarmo!

V časopise nájdete poviedky od popredných slovenských i zahraničných autorov, doplnených aj o mladé nádeje našej hororovej tvorby. Tradične bude obsah tvoriť primárne šesť hororových príbehov, no neopomenú sa ani zaujímavé články z rôznych oblastí.

Tretie číslo prináša exkluzívny rozhovor so slovenským hororovým maliarom Miroslavom Pechom, ktorého obrazy sa predávajú po celom svete, megarozhovor so šiestimi českými vydavateľstvami hororových kníh i tradičné skupinové vyspovedanie autorov poviedok. Pozrieme sa na román Turn of the Screw od Henryho Jamesa (na motívy ktorého vznikol populárny seriál The Haunting of Bly Manor), hororový recenzent a autor Lukáš Polák predstaví svojich top desať hororových filmov uplynulého roka. Pre náročnejších čitateľov je pripravená komplexná esej s podrobným pohľadom na vlkolakov v literárnom aj filmovom umení.

Charon 3 je oproti prvým dvom číslam a jednému špeciálu odlišný v tom, že prvý raz ponúka čitateľom slovenský preklad zahraničného autora. Konkrétne sa jedná o poľského spisovateľa Krzysztofa T. Dabrowskiho, ktorému poviedky vyšli v toľkých krajinách sveta, že sa ich výpočet ani neoplatí rozpisovať (ak by vás však predsa zaujímal, nájdete ho priamo v jeho medailóniku v časopise). Krzysztof napísal poviedku o psychiatrovi so záľubou v skúmaní podvedomia svojich pacientov. Prílišná zvedavosť však vedie k hrôzostrašnému poznaniu. Ďalším zahraničným autorom je metalový recenzent Tomáš Marton. Jeho Anička je o dievčati s tajomstvom, ktoré vydesí nejedného mladého muža.

Štvorica slovenských poviedok má veľmi rôznorodé subžánrové zastúpenie. Víťazka Martinus Ceny Fantázie Beáta Takáčová vám prikáže nasledovať bieleho králika. No kam vás zavedie, neprezradíme. Nechajte sa prekvapiť. Bude to zážitok. Začínajúca spisovateľka Linda Hanúsková si pripravila vskutku nechutnú jednohubku, akú na našom literárnom trhu nájdete len ťažko (nikto iný by ju totiž nevydal). Henrich H. Hujbert, autor vynikajúceho postapo románu Zima mŕtvych, vám rozpovie príbeh o noci, keď plakal klaun. A bude to naozaj poriadne drsné. Na poslednú poviedku spojili sily hneď dvaja autori. Legenda slovenskej sci-fi scény Anton Stiffel a nový hororový objav Naďa Vojteková napísali príbeh, ktorý určite vydesí nejedného rodiča či manžela.

Tak ak máte radi horor, alebo vo vás aspoň drieme trošku morbídnej zvedavosti, striehnite na Charona. Môžete tak urobiť na Facebooku či Instagrame. No a, samozrejme, všetky poviedky postupom času nájdete aj na Youtube v audioverzii! Samotný časopis bude dostupný v PDF.

Linky na všetko ohľadom Charona:

eknizky.sk

Facebook

Youtube

Instagram

Za informácie ďakujeme šéfredaktorovi Charona, Radoslavovi Kozákovi.

About Post Author

Baška Rothová

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.