Prednášali sme o vydavateľstve a písaní

Prednášali sme o vydavateľstve a písaní

Read Time:1 Minute, 6 Second

30. novembra sa vydavateľstvo Príbeh prvýkrát predstavilo ako externý hosť na Žilinskej univerzite počas podujatia MedART 2.0 (článok je dostupný tu). Žilinská univerzita nám dala možnosť prezentovať našu prácu aj druhýkrát – tentoraz vo forme dvojitej prednášky, a tak sa náš dvojčlený tím v zložení Stanislav Damon Vereš, majiteľ vydavateľstva, a ja, jazyková redaktorka Príbehu, znova ocitol na akademickej pôde.

Počas takmer troch hodín, ktoré sme mali k dispozícii, sme prebrali činnosť vydavateľstva a úskalia, s ktorými sa stretáva každý, kto pracuje s knihami. Druhá časť bola zameraná na kreatívne písanie – ako vylepšiť svoje texty a akých chýb sa autori najčastejšie dopúšťajú. Na poslednú tému, ktorou bol marketing a propagácia kníh, nám už nezostalo toľko času, ako sme plánovali, ale to aj vďaka tomu, že sme mali pozorné a aktívne publikum.

Pre nás oboch, ktorí sme reprezentovali vydavateľstvo Príbeh, to bola skvelá skúsenosť a nezabudnuteľný zážitok. Dúfame, že aj študenti boli spokojní, a ak niekto z nich číta tento článok, budeme radi, ak dostaneme spätnú väzbu. Len vďaka vašim podnetom a tipom môžeme rásť. Ak by ste nám chceli niečo odkázať, kontaktujte nás na našich sociálnych sieťach.

Žilinskej univerzite ďakujeme za príležitosť a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

ilustračná fotografia: prevzaté z uniza.sk

About Post Author

Baška Rothová

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.