Read Time:1 Minute, 33 Second

Cez víkend 21. – 23. apríla sa v Bratislave, konkrétne v priestoroch Fakulty architektúry a dizajnu STU, uskutočnil 16. ročník medzinárodného festivalu fantasy, sci-fi, histórie, mytológie a popkultúry, ktorý je určený pre všetkých fanúšikov literatúry, filmu, seriálov, hier, histórie, larpu, či výtvarného umenia. A keďže naše žánrové vydavateľstvo do tohto prostredia perfektne zapadá, prvýkrát sme sa SlavConu oficiálne zúčastnili aj my.

Už v piatok o štvrtej sme mali prvú prezentáciu – o našom vydavateľstve, plánoch a novinkách. Blíži sa vydanie dvoch kníh a po lete sa začne rozbiehať práca aj na ďalších tituloch, naplánovaných na rok 2024. Túto prvú prezentáciu sme si podelili traja – náš tím tvorili majiteľ vydavateľstva Stanislav Damon Vereš (v strede, ktorý robil reklamu hlavnému hrdinovi Lukášovej novej knihy, kňazovi Karolovi), autor Kriakov a hororových poviedok Lukáš Polák a redaktorka a korektorka Barbora Röthová.

Prednáška o horore by nemala počas pekného jarného dňa tú správnu atmosféru, takže fanúšikovia tohto žánru si museli počkať až do 21. hodiny, kedy sa pred publikum vrátil Lukáš so svojou prezentáciou na tému Found Footage Horror.

„Každému pri pojme Found Footage Horror napadne Záhada Blair Witch, no to je len malá ochutnávka toho, čo ponúka tento žáner. Ide o veľmi pestrý, dynamický a hlavne desivý žáner s viacerými tvárami, s ktorými som publikum na SlavCone zoznámil. Začal som v Taliansku pred štyridsiatimi rokmi, prešiel som Áziou, púšťou v Amerike či Španielskom a skončil až v súčasnosti, kde vznikol úplne nový subžáner – streamovací horor,“ povedal o svojej prednáške Lukáš.

Okrem vyššie spomenutých členov nášho tímu ste mohli stretnúť aj Radoslava Kozáka, autora a šéfredaktora hororového e-zinu Charon, či grafičky a ilustrátorky Zuzku Röthovú a Beatku Juritkovú.

Ďakujeme organizátorom SlavConu za príležitosť prezentovať naše mladé žánrové vydavateľstvo.

Vidíme sa na ďalšom cone!

About Post Author

Baška Rothová

Čítanie kníh a písanie príbehov nie sú moja záľuba, ale neoddeliteľná súčasť života. Síce som sa ako dieťa hrala na učiteľku, chcela som byť pilotkou stíhačky aj grafičkou, ale nakoniec sa vraciam k tomu, na čo som sa hrávala ešte ako malá škôlkarka - že píšem rozprávky a príbehy. Začalo to príbehom o trpaslíkovi, ktorý som "napísala" vlnovkami, pretože som ešte nevedela písať, a pokračuje dodnes s každou pribúdajúcou stránkou. Čítanie je ako sledovať krásny prúd mágie. Písanie - to je tvorivá mágia sama.